Předvánoční sbírka v Hradišti vynesla druhou nejvyšší částku v historii

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Přes 58 tisíc korun věnovali lidé v Uherském Hradišti do předvánoční, charitativně zaměřené veřejné sbírky, která je v Uherském Hradišti organizována městem již od roku 2003. Vybraná částka je druhou nejvyšší v historii sbírky, uvedl mluvčí tamní radnice Jan Pášma.

V letošním roce byly opět ke sbírce využity celkem tři pokladničky. Jedna byla jako každý rok na Masarykově náměstí v blízkosti vánočního stromu, další našli lidé ve Slováckém muzeu a třetí v Aquaparku Uherské Hradiště. Sbírka byla ukončena 27. prosince 2018.

„Občanům města i návštěvníkům, kteří do sbírky přispěli, patří velký dík. Je vidět, že lidem nejsou osudy druhých, kteří neměli tolik štěstí, lhostejné. Výtěžek předvánoční sbírky je tentokrát určen pro PETRKLÍČ – Azylový dům pro ženy a matky s dětmi ve Véskách,“ vyjádřil se místostarosta města Čestmír Bouda. „Částku 58,404 korun oficiálně předáme při nejbližším vhodném termínu,“ slíbil.

Dosud nejvyšší částku se ve veřejné vánoční sbírce podařilo vybrat v roce 2017, kdy občané do pokladniček věnovali na charitativní účely překvapivě vysokou částku 70 762 korun (výtěžek byl předán Dětskému domovu v Uherském Hradišti. O rok dříve, 2016, si výtěžek v hodnotě 21 577 převzala Diakonie ČCE – středisko CESTA.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x