Malí hokejisté získali na zimním stadionu nové šatny

UHERSKÝ BROD - Nejmladší hokejisté z Uherského Brodu získali na konci minulého roku vánoční dárek v podobě nových šaten na zimním stadionu. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Elen Sladká.

Dvě velké nové šatny ale budou k dispozici všem sportovním klubům využívajícím služeb zimního stadionu. Kromě nových šaten mohou mladí sportovci využívat i nové sociální zázemí a spojovací krček, který sportovcům umožňuje průchod téměř až na led.

„Když jsme v roce 2008 přebírali do správy zimní stadion, bylo více než zřejmé, že se nenachází v příliš dobré kondici. Pro zlepšení celkové fyzičky zimáku bylo nutné sestavit tréninkový plán k jeho obnovení a posílení kondice. Tréninkový plán byl do dnešního dne sestaven přibližně na jedenáctileté období, během kterého se realizovala spousta malých a velkých prací, do kterých bylo potřeba investovat více než 30 milionů korun,“ řekl sportovní terminologií Vlastimil Šmíd, ředitel CPA Delfín, pod který zimní stadion spadá.

Nová přístavba, kterou projektovali Milan Surovec a Miroslav Sekanina, stála necelých pět milionů korun. „Součástí balíčku investic CPA Delfín v roce 2018 bylo i zakoupení nové elektrické rolby za více než čtyři miliony korun. Rolbu máme v provozu již od letošního srpna a tento model patří k těm opravdu lepším. Má elektrický pohon s náhonem na všechna 4 kola a díky kapacitě baterie zvládne na jeden cyklus nabití i více než 30 úprav ledové plochy. Díky tomu dokážeme udržovat ledovou plochu v potřebné kvalitě,“ dodal ředitel Šmíd.

Přímé investice do zimního stadionu včetně laviček do šaten a rozšíření rolbovny za rok 2018 se vyšplhaly na cca 9,5 milionu korun.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x