O Seniortaxi je v Kloboukách velký zájem

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - Od června uplynulého roku slouží valašskoklobouckým seniorům speciální služba Seniortaxi. Během půlročního zkušebního provozu se k využívání této dopravy registrovalo více než pět desítek klientů, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Lenka Zvonková.

Zájem veřejnosti od června postupně narůstal tak, že na podzim už vozidlo Seniortaxi přepravovalo měsíčně více než stovku uživatelů.

„Značný zájem o Seniortaxi potvrdil, že služba byla v našem městě skutečně potřebná. Uživatelé si nejčastěji přejí dopravu k lékařům, na úřady nebo k zajištění různých služeb. Cestu si objednávají vždy s minimálně jednodenním předstihem, což dispečerovi umožňuje také plánovat další jízdy a případně dohodnout spolucestování více pasažérů,“ řekla starostka Eliška Olšáková. „Systém se osvědčil, a tak rada města prodloužila smlouvu o provozování služby na celý rok. Letos bude Seniortaxi ze strany města Valašské Klobouky dotováno částkou 360 tisíc korun,“ dodala.

Klientela Seniortaxi aktuálně činí 62 registrovaných uživatelů. „Největší zájem jsme zaznamenali v říjnu, kdy Seniortaxi vyjelo pro 122 klientů. Během podzimu pak dopravu využívalo okolo 100 pasažérů za měsíc,“ přiblížil Roman Petrůj, jednatel Valašskoklobouckých služeb. Jízdenka po městě přitom klienta vyjde na 20 korun, do místních částí je za jednu cestu účtováno 25 korun.

Noví zájemci o Seniortaxi mohou smlouvu uzavřít na Valašskoklobouckých službách nebo na odboru sociálních věcí městského úřadu. Přepravu si klienti objednávají na telefonu 774 565 215. Zde se také mohou obrátit v případě, že si nejsou jistí s tím, jak zařídit smlouvu o přepravě. S dispečerem se dohodnou na první jízdě a smlouvu uzavřou dodatečně s jeho asistencí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x