Zimní úder číslo dvě: do akce šly i ledořezy

ZLÍNSKÝ KRAJ  - Docela tvrdý byl v úterý další úder letošní zimy. Od časného rána do poledne, kdy dočasně sněžení ustalo, napadlo ve Zlíně zhruba dvacet centimetrů nového sněhu. Další pak začal padat po patnácté hodině.

„Do akce jsou připravené všechny mechanismy a všichni dostupní lidé, máme ve své správě 164 kilometry chodníků a 265 kilometrů komunikací,“ připomněl ředitel Technických služeb Zlín Jakub Černoch.

Zvláště ve vyšších polohách města na Lazech, Mladcové i Lesní čtvrti či Letné měli především starší lidé i tak vážné problémy. 

„Měl jsem natáčet hned od osmi od rána reportáž o sněžení, zdržel jsem se tím, že na Slovenské ulici blokovala provoz nehoda, cestou mi dvakrát uklouzla noha, nejsem už nejmladší,“ připomněl „reportáž na vlastní kůži“ reportér TV Prima Robert Heč.

„Sanitky jezdily v pravidelném režimu, zásadně nepřibylo úrazů, ale řidiči našich vozů měli často plné ruce práce za volanty,“ konstatoval mluvčí Záchranné zdravotnické služby Zlínského kraje Petr Olšan.

Do zpoždění se ale dostávaly ráno ve Zlíně vozy MHD. „Někdy měli řidiči na zasněžených a namrzlých vozovkách až půlhodinové časové manko,“ připomněl mluvčí Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Vojtěch Cekota. 

„Situace na východě kraje je opravdu složitá, v terénu máme všechny dostupné mechanismy. Včetně traktorů, které na některých místech zapřáhly takzvané ledořezy, tedy zařízení, která musejí odstraňovat ledový příkrov z vozovek,“ vysvětlil jednatel Správy a údržby silnic Valašska Jaromír Kořístka s tím, že na lesních úsecích směrem na Pustevny či na Soláň pomáhají sněhové frézy, ale sníh už není prakticky kam odhazovat a zužují se tak vozovky.“

Ve Zlíně bylo plno práce pro ty, kteří se chtěli zbavit rychle přibývajícího sněhu. „Od rána opravdu nedělám nic jiného, než že v okolí odhazuji sníh, naštěstí teď přestalo,“ vydechoval u Obchodní akademie tamní školník Miroslav Blizňák.

Sněžení se teď v dalších hodinách a dnech očekává spíše ve formě vydatných přeháněk.

„Já to jednoznačně vítám, beru malého syna na sáňky, tolik sněhu ještě neviděl a kdoví, kdy zase uvidí,“ smál se v centru města vysokoškolský pedagog Tomáš Šula.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162812′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2224‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162812‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x