Rošáda ve zlínské brance. Kašík zpět, Sedláček do Sparty

ZLÍN - To, co vypadalo před sezónou jako utopie, se stalo realitou. Branku PSG Berani Zlín bude staronově hájit Libor Kašík, mistr republiky z roku 2014. Jeden ze strůjců úspěchů zlínského klubu přitom stihl v sezóně vystřídat dva ambiciózní kluby. Jenže ani jedno angažmá mu nesedlo podle představ. Zahrál si v Amuru Chabarovsk v KHL i v brněnské Kometě.

„Život hokejového brankáře fakt není lehký,“ povzdechl si šestadvacetiletý Kašík, který ještě ve středu trénoval sám na ledě brněnské Komety, kde pro něho poslední dobou nebylo místo ani na střídačce. „Ve Zlíně začínám ve čtvrtek a moc se těším,“ konstatoval.

Bleskovou rošádu ovšem „odnesl“ o dva roky starší Jakub Sedláček, držitel stříbra z roku 2013, muž, který má delší zkušenost z KHL konkrétně z Dinama Riga. 

K situaci se odpoledne vyjadřovat nechtěl, ale zdroj z jeho blízkého okolí byl sdílnější. „Ne rozhodně se z toho nehroutí, Sparta je velká výzva a není až takovým tajemstvím, že o Kubu pražský klub usiloval delší dobu.“

Sedláček míří do ambiciózního klubu trenéra Kruppa na hostování, Kašík má ve Zlíně novou smlouvu do konce sezóny 2020 – 2021.

Už v pátek jedou Berani zcela pikantně na led pražské Sparty.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x