Sněhová nadílka v kraji stále trápí především řidiče

ZLÍNSKÝ KRAJ - Hasiči díky počasí mají zvýšený počet výjezdů. Od včerejšího večera vyjíždějí především k dopravním nehodám a k uvízlým vozidlům na cestách.

V úterý ve 21:20 hod. vyjížděli hasiči ze stanice Uherský Brod a dobrovolní hasiči ze Strání k hlášené nehodě u Slavkova na Uherskohradišťsku. Zde po svém příjezdu hasiči zajistili havarované vozidlo proti pádu. Poté vyprostili z vozu řidiče, kterého následně předali do péče záchranářů. Nakonec vozidlo z příkopu vyprostili.

O tři minuty později tedy ve 21:23 hod. měli vyhlášený poplach profesionální hasiči ze stanice Uherské Hradiště a byli vysláni do Hluku k havárii nákladního vozidla. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

Dnes ve 03:18 hod. hasiči ze stanice Zlín zasahovali v Želechovicích nad Dřevnicí, kde se pod tíhou sněhu zlomil strom a poté spadl na kabinu traktoru, který v místě odhrnoval z cesty sníh. I tato událost se obešla bez zranění.

V 06:51 hod. vyjížděly hned dvě jednotky, a to ze stanice Otrokovice a Kroměříž, k nehodě dvou osobních vozidel u obce Kvasice na Kroměřížsku. Hasiči na místě poskytovali dvěma cestujícím předlékařskou péči. Poté oba zraněné předali do péče záchranářům, kteří jednu zraněnou osoby převezli do krajské nemocnice a druhou do nemocnice v Kroměříži.

Dnes ráno byli hasiči, a to jak dobrovolní tak i profesionální, požádáni starostkou města Valašské Klobouky v rámci mimořádné události o pomoc s odstraňováním velkého množství sněhu. Ten způsobil kolaps na komunikacích a chodnících. Hasiči zprůjezdňují cesty ve městě s využitím nakladače.

Hasiči ze stanice Vsetín jeli v 07:52 hod. odstraňovat zlomený strom, který pod tíhou mokrého sněhu praskl, a hrozilo, že spadne na komunikaci. Hasiči strom pořezali a z cesty odklidili.

Vsetínští hasiči vyjížděli i o chvíli později, a to v 09:19 hod. Ve Vsetíně vytahovali v závěji uvízlý nákladní vůz, který bránil plynulému provozu.

Hasiči ze stanice Luhačovice vyjížděli 48 minut po poledni ke spadlému stromu na dráty elektrického vedení.

Vzhledem k počasí, lze očekávat další výjezdy spojené s odstraňováním následků, souvisejících se sněhovou nadílkou.

Technická pomoc související s odstraňováním následků spojených s počasím má však svá pravidla. Provádí se především na budovách veřejného zájmu nebo tam, kde je to nezbytně nutné a hrozí nebezpečí z prodlení. Například se jedná o odstraňování sněhových převisů, hrozící pádem na chodník, odstraňování zlomených stromů v těsné blízkosti komunikací či popadaných drátů elektrického vedení.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162815′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2225‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162815‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x