Zlínští radní jednomyslně schválili programové prohlášení

ZLÍN - Rada města schválila své programové prohlášení. Hlasování bylo jednomyslné, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

V důležitém dokumentu radní stanovují cíle, kterých chtějí v nadcházejících čtyřech letech dosáhnout. „Schválení v radě bylo formalitou. Nad tvorbou obsahu jsme strávili hodně času a vydefinovali ho tak, aby s ním byli všichni členové koalice ztotožněni,“ konstatoval primátor Jiří Korec.

Radu města tvoří v tomto volebním období ANO 2011, STAN, KDU-ČSL, ODS a Piráti. Programové prohlášení představila veřejnosti krátce před Vánocemi.

„Programové prohlášení vychází svým formátem z toho pro roky 2014 až 2018. Doplnili jsme ho o konkrétní věci, které jsou pro nynější volební období reálné – buď je zahájíme nebo připravíme tak, aby byly nachystány pro realizaci v následujícím volebním období. Musím říci, že debata nad programovým prohlášením byla velmi věcná, konstruktivní, návrhy jsme si vzájemně několikrát připomínkovali. Ukázalo se, že dokážeme dobře spolupracovat,“ prohlásil primátor Jiří Korec.

Podobný názor zastávají i další politici. „Město je ve velmi dobré ekonomické kondici. Může si proto projekty jmenované v programovém prohlášení rady dovolit, aniž by se zadlužilo. I proto, že některé budou rozloženy také do dalšího volebního období,“ doplnil Miroslav Adámek, náměstek primátora.

Podle náměstka primátora Aleše Dufka je atmosféra v koalici v porovnání s obdobím 2010 až 2014 velmi dobrá. „Projevilo se to i při tvorbě programového prohlášení. V tomto volebním období bude zásadní dopravní terminál a elektrifikace železniční trati. Všichni v koalici jsme se také shodli na tom, že musíme opravit hokejový a fotbalový stadion, které nám padají na hlavu,“ upřesnil Dufek.

Radní města Miroslav Chalánek zase poděkoval kolegům z koalice za vstřícnost při práci na tomto dokumentu. „Jeho tvorba byla vlastně poměrně jednoduchá, protože do značné míry vychází z našich předvolebních programů a jsou v něm obsaženy všechny důležité věci. Věřím, že nám optimismus, se kterým jsme tento dokument tvořili, vydrží i nadále,“ konstatoval Chalánek.

Další člen rady, Jiří Jaroš, si pro změnu pochvaloval, že se do programového prohlášení podařilo prosadit takové věci jako digitalizace a eGovernment (správa věcí veřejných za využití moderních elektronických nástrojů). „Rádi bychom zavedli ve Zlíně také smart aplikace a pomohli tvořit chytré město, v této oblasti se otevírá řada možností. Jako Zlíňan a sportovec jsem rád, že jsme se rozhodli pro větší projekty jako fotbalový a hokejový stadion,“ uzavřel Jaroš.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x