Slovácké divadlo uvede bláznivou komedii Dva úplně nazí muži

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Bláznivá komedie francouzského dramatika Sébastiena Thiéryho Dva úplně nazí muži bude prvním titulem roku 2019, který potěší diváky a předplatitele Slováckého divadla. Režie se ujal Lukáš Kopecký a premiéra se uskuteční už tuto sobotu 12. ledna, serveru Zlin.cz to řekl herec a mluvčí divadla Josef Kubáník.

„Je to v podstatě situační, nebo chcete-li absurdní komedie. Čím víc jsem text četl, nacházel jsem si k němu vnitřní klíč. Tématem hry je krize současného muže, ale v tragikomickém pojetí. Hra pracuje vědomě s nekorektním humorem a je v ní i rovina šovinismu,“ řekl o novince režisér.

Hra popisuje vtipnou zápletku, kdy se úspěšný pařížský právník a věrný manžel jednoho dne probudí nahý vedle svého podřízeného z advokátní kanceláře. A ten je rovněž nahý. Ani jeden z nich situaci nechápe. Posléze se do děje zapojuje právníkova žena Catherine, která se náhle vrací domů, a také mladá žena lehkých mravů. Podaří se za této konstelace ubránit jejich pětadvacet let trvající manželství? A může se to povést, když Catherine objeví svého manžela a jeho kolegu nahé podruhé? Kdo si zahraje nahé muže?

V hlavních rolích se představí Tomáš Šulaj jako majitel advokátní kanceláře Kramer a nováček souboru Pavel Šupina, který ztvární jeho podřízeného Priouxe. „Myslím, že to bude velká legrace. Já tu hru znal už dřív, a musím říct, že jsem se už dlouho při obyčejném čtení tak dobře nebavil, jako u nahých mužů. Myslím si, že je skvěle napsaná a v kombinaci s lechtivým tématem a nahotou na jevišti by to mohl být dobrý start do nového roku. Pokud se vše podaří tak, jak chceme, tak se mají diváci na co těšit,“ uvedl herec Tomáš Šulaj.

Dva úplně nahé muže uvede Slovácké divadlo v překladu Kateřiny Neveu. Hudbu složil Mario Buzzi a scénografie se ujala Veronika Watzková. Choreografii vytvoří Pavol Seriš, který v minulé sezoně se Slováckým divadlem pohybově spolupracoval na dramatu Karoliny Světlé Kříž u potoka. Kromě Tomáše Šulaje a Pavla Šupiny se diváci mohou těšit na Kláru Vojtkovou a Petru Staňkovou.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x