Kameny do sbírek i na ozdobu najdete na výstavě MINERAL-EXPO ve Zlíně

ZLÍN - Kočičímu oku se říká kámen bohatství, zdraví prý umí přivolat zelený jaspis, lásku zase kámen milenců neboli růženín. Nerušený spánek pak údajně dokáže pohlídat malachit. Pokud si chcete ověřit magickou moc kamenů osobně, budete mít jedinečnou příležitost. Ve Zlíně se totiž 2. února koná prodejní burza minerálů a šperků MINERAL–EXPO.

V kameni je ukryto tajemství starých věků, exotických dálek, energie slunečních paprsků i síla větrů, kterým musel vzdorovat. Kameny se těží se po celém světě, dováží se z Asie, Afriky, Brazílie, Pákistánu, Indie atd. Některé z nich se narodí ve stejné podobě na různých místech zeměkoule, jiné se naopak nacházejí pouze v jedné oblasti. Mnoha kamenům se dokonce přisuzují léčivé či ochranitelské účinky.

Rádi byste se o kamenech dozvědět více? Chcete si „osahat“ exponáty z celého světa, nebo si pořídit originální šperky a dekorace? Pak byste neměli chybět v sobotu 2. února mezi 9. a 17. hodinou ve Velkém kongresovém sálu Hotelu Moskva na prodejní výstavě minerálů MINERAL-EXPO. Kromě nabídky jednotlivých vystavovatelů bude akce spojena také s doprovodným programem, například s poznáváním kamenů, výrobou kameňáků, zdobením svícnů, misek a váziček kamínky, navlékáním korálků, chybět nebudou ani oblíbené mandaly z písku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x