Zlínskou zoo loni navštívilo skoro 650 tisíc lidí

ZLÍN – Skoro 650 tisíc lidí loni navštívilo zlínskou zoo se zámkem. Rok 2018 byl druhým nejúspěšnějším v historii, řekla serveru Zlin.cz mluvčí zoo Romana Bujáčková.

Rekordní návštěvnost si drží rok 2016, kdy přišlo 668 tisíc lidí. Zoo loni slavila 70. výročí vzniku a přišlo přesně 648 375 lidí. „Počtvrté v řadě překonala roční návštěvnost 600 tisíc návštěvníků a potvrdila pozici druhé nejoblíbenější české zahrady,“ uvedla Bujáčková.

Vedení zahrady je spokojené. „Nesmírně nás tato dlouhodobá přízeň a zájem návštěvníků těší. Vážíme si každého návštěvníka, který projde branou zahrady. Snažíme se, aby měl důvod se k nám vracet. Několikaletá návštěvnost přes 600 tisíc je pro nás potvrzením, že rozvoj kráčí správným směrem,“ řekl ředitel zoo Roman Horský.

Zlínská zoo je nejvíce navštěvovaným místem v kraji, což si drží už od roku 2003. „V rámci České republiky dlouhodobě patří mezi desítku nejvyhledávanějších turistických míst,“ poznamenala Bujáčková.

Schylovalo se i k rekordu. „Dlouho to vypadalo, že bude rok 2018 rekordním. Dubnová a květnová návštěvnost totiž zaznamenala rekordní počet osob v daném období v celé historii zoo,“ informovala Bujáčková. Podle ní však řadu návštěvníků odradily horké a tropické srpnové dny. „Naopak zářijové oslavy 70. výročí v kombinaci s krásným počasím napomohly k dosažení druhé nejvyšší návštěvnosti v existenci zoo,“ dodala mluvčí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x