V Rožnově loni uzavřelo sňatek 94 párů

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM – Celkem 94 párů loni uzavřelo manželství v Rožnově pod Radhoštěm, kde se po dvou předchozích letech dostal počet svateb pod hranici 100. Z 94 sňatků bylo 18 církevních, sdělil serveru Zlin.cz mluvčí rožnovské radnice Tomáš Gross.

Nejvíce svateb bylo v roce 2007, a to 110. Potom se počet uzavřených manželství pohyboval od 70 do necelé stovky až do roku 2016, kdy vstoupilo do manželství 106 párů. O rok později se k významnému kroku uchýlilo 100 dvojic. „Loni byl pokles. Bylo oddáno celkem 94 párů. Z toho bylo 18 církevních sňatků,“ informoval Gross.

Klesl také počet takzvaného souhlasného prohlášení o určení otcovství. Předloni byl rekordní počet 118. „Uzavřených souhlasných prohlášení o určení otcovství bylo loni 98. Toto prohlášení uzavírají páry, které čekají, nebo už mají potomka a chtějí zlegalizovat svůj vztah, respektive uznat otcovství a nadále chtějí žít jen ve společné domácnosti,“ objasnila Jana Gaďourková z matriky. Tito lidé se tedy nechtějí brát.

Mezi zajímavosti patří vysoký počet sňatků konaných mimo obřadní síň. V roce 2017 jich bylo 35 a vloni už 41. „Z toho 20 se jich konalo ve Valašském muzeu v přírodě a mezi další zajímavá místa se zařadila také oblast Hradiska, tedy prostory bývalého strážního hradu nad městem, dále Hudební altán v městském parku nebo kaplička u Koliby na Dolních Pasekách,“ vyjmenoval Gross.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x