Vizovice mají nového městského architekta Bosáka

VIZOVICE – Nového městského architekta Radima Bosáka mají Vizovice. Vyhrál výběrové řízení a vystřídal Petra Zámečníka, řekla serveru Zlin.cz mluvčí vizovické radnice Gabriela Netopilová Sluštíková.

Zámečník zastával post od roku 2014. „Nový architekt vzešel z výběrového řízení, jehož vyhlášení v pravidelných cyklech ukládá radnicím zákon,“ uvedla Netopilová Sluštíková.

Šedesátiletý rodák ze Slavičína Bosák nebude na radnici neustále. „Bude tady jednou za čtrnáct dní. K dispozici ale nebude pouze městu. Jeho zkušeností může využít i veřejnost. Konzultace pro občany jsou samozřejmě zdarma,“ řekla místostarostka Vizovic Alena Hanáková.

Bosák strávil část života v Želechovicích nad Dřevnicí. Od svých 15 let žije ve Zlíně. S městskou architekturou má bohaté zkušenosti. „Kariéru jsem začal v bývalém Stavoprojektu, nyní firma S-projekt, kde jsem pro městské úřady navrhoval občanskou a městskou výstavbu. S přestávkami jsem tam pracoval až do roku 2004,“ informoval Bosák.

Poté nastoupil na soukromou dráhu. „Začal jsem řešit kompletní projekty, tedy od studie přes povolení stavby až po dozor při realizaci,“ prozradil Bosák. Zároveň s tím už zhruba 20 let pracuje jako městský architekt pro město Slavičín.

Spolupracuje ale třeba i s městysem Pozlovice nebo obcemi Hřivínův Újezd, Racková a Ludslavice. „Vizovice jsou nádherné město, které má co nabídnout. Co já bych změnil, je zastávka autobusu ve středu města. Je poplatná minulému století, kdy se stavěla. Myslím, že by se měla zmodernizovat. Po těch letech jsou už špatné i některé konstrukce, ale to vše musím ještě řádně prozkoumat, jakmile to počasí dovolí,“ uzavřel Bosák.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x