Radnice v Otrokovicích plánuje letos deset významných akcí

OTROKOVICE – Deset významných kulturních a společenských akcí plánuje na letošní rok radnice v Otrokovicích. Patří mezi ně ples, ocenění sportovců nebo májová pouť, řekla serveru Zlin.cz mluvčí radnice Romana Stehlíková.

Události město zařadilo do akcí městského významu pro letošní rok a seznam schválili radní. „Téměř každý měsíc v roce nabídne město občanům alespoň jednu významnou akci. První čtvrtletí zahájí tradiční Městský ples Otrokovice. V únoru se předají ocenění nejlepším otrokovickým sportovcům,“ uvedla první akce Stehlíková.

V březnu se bude slavit Den učitelů a při něm se předají ocenění pedagogům. „V dubnu přivítáme na náměstí 3. května jaro. Májová pouť a odemykání vody potěší v květnu zejména nejmenší občánky,“ poznamenala mluvčí.

Za nejrozsáhlejší akci označila třídenní Otrokovické letní slavnosti, které se uskuteční od 19. do 21. července. V září naváže každoroční Evropský týden mobility, který nabídne akce pro všechny věkové kategorie. „Ten sice není zařazený v akcích významného charakteru, ale pro svoji oblíbenost se stal součástí pravidelně konaných akcí v našem městě. Evropský týden mobility zajišťuje odbor dopravně-správní ve spolupráci s DDM Sluníčko,“ informovala Stehlíková.

Koncem září se návštěvníci mohou těšit na Michalskou pouť, v říjnu pak na Slavnostní večer k vyhlášení samostatného československého státu, kde se tradičně předají ocenění významným osobnostem. „V polovině listopadu projde městem lampionový průvod a na večerní obloze se rozzáří ohňostroj. Vánoční strom se v Otrokovicích na náměstí rozsvítí 29. listopadu a k této oblíbené události už neodmyslitelně patří charitativní akce Otrokovice pomáhají potřebným,“ dodala Stehlíková.

Většinu akcí městského významu pořádá kulturní a kongresové centrum Otrokovická Beseda ve spolupráci s odborem školství a kultury. „V průběhu roku pořádáme celou řadu dalších kulturně-společenských akcí pro veřejnost. I letos připravujeme a nabízíme divadla, koncerty, kina, festivaly, výstavy a přednášky,“ doplnil jednatel Otrokovické Besedy Filip Pastuszek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x