Charitativní akce se opět vydařila, prodalo se 1814 vánočních růží

ZLÍN – Hned 1814 vánoční růží se podařilo prodat ve Zlíně v rámci prosincového charitativního projektu Vánoční hvězda. Výtěžek akce, kterou opět podpořilo město Zlín, pomůže v léčbě onkologicky nemocných dětí, uvedl pro server Zlin.cz mluvčí zlínského magistrátu Zdeněk Dvořák.

Vánoční hvězda se uskutečnila už po jednadvacáté, pořadatelem bylo Sdružení Šance. Vánoční růže se prodávaly kromě Zlína i na dalších místech Zlínska a také na Uherskohradišťsku. „Celkem jsme prodali 7 556 růží. Všem děkujeme za podporu. Získané finanční prostředky, a jde o částku převyšující 400 tisíc korun, budou věnovány na rekondiční pobyty léčených a vyléčených dětí a dále na zlepšení nemocničního prostředí tak, aby dlouhodobě hospitalizovaným malým pacientům připomínalo kousek domova,“ sdělila Zdenka Wasserbauerová, hlavní organizátorka akce v regionu.

Město Zlín podporuje Vánoční hvězdu dlouhodobě. Pomáhá s distribucí vánočních růží na prodejní místa, pro prodej uvolňuje místnost v prostorách radnice, nakupuje květiny a pomáhá s propagací celé akce. „Je skvělé, že se i další ročník vydařil. Jde o konkrétní pomoc konkrétním malým pacientům. Mám velkou radost z toho, že se tolik lidí rozhodlo pomoci a všem za to děkuji,“ vzkázal primátor Jiří Korec.

Kromě Vánoční hvězdy podporují město Zlín a jeho představitelé i celou řadu dalších akcí, jejichž smyslem je pomáhat potřebným. Patří mezi ně například charitativní cyklotour Na kole dětem, Den pro Zuzanku, Rally Ice Tour nebo Život je dar.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x