Pravá zima. Tady a teď budiž pochválena

ZLÍNSKO - Škarohlídům a staromilcům tento týden notně sklaplo. Pokud tvrdili, že za "jejich časů" bývaly zimy opravdové, že se těch pravých se sněhem, klouzačkami a ledem nedočkáme, pak nezbývá, než konstatovat, že to zima v lednu 2019 ještě prostě umí.

Má to stovky tváří. Ty horší si zažíváme na silnicích a chodnících, jsou ale k vidění i věci, které by prostě jindy nebyly.

Tak třeba sněhové posezení – velká lavice – ve zlínské Školní ulici naproti jednoho z barů. Střídají se tam malí i velcí, těm, kteří si dali práci a parádní dílo připravili, palec jednoznačně nahoru.

Obdiv, možná v tomto případě i soucit, patří i leckomu jinému.

Takový pan Jiří žije ve svých devětašedesáti v chatrči za Zlínem směrem na Vizovice. „Už jsme si zvykli, umím si tu i se spolubydlící zatopit, ale to víte, zima a taková dávka sněhu, to fakt pro nás není nic příjemného.“

Sněhovou druhou polovinu týdne si pěkně užili žáci i pedagogové ze zlínské 11. základní školy na třídě Svobody v Malenovicích. Tamní zahrada se měnila denodenně v domov sněhuláků. Občas potáli, nahradili je druhý den noví. Kreativitě místních dětí se meze nekladly a tak některé sněhové výtvory zdobily třeba i kmeny zdejších stromů.

Ve Zlíně i v okolí se na mnoha místech bobovalo, jezdilo na sáňkách i na igelitech. Prostě konečně, zima, jak má být.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162821′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2228‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162821‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x