Tříkrálová sbírka vynesla na Otrokovicku přes 740 tisíc korun

OTROKOVICE - Více než 743 tisíc korun vynesla letošní Tříkrálová sbírka na Otrokovicku. Server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Romana Stehlíková.

Tříkrálové družiny vyrazily do domácností na Otrokovicku 5. ledna. „Do ulic našeho města se tentokrát vydala bezmála stovka malých i větších koledníků, které neodradila ani sněhová nadílka,“ konstatovala Stehlíková.

Jen v Otrokovicích se podařilo vybrat 296 660 korun. V Halenkovicích 60 850 korun, v Komárově 13 830, v Oldřichovicích 13 400, ve Spytihněvi 62 796 korun, v Tlumačově 58 472 korun, v Pohořelicích 28 629 korun, v Napajedlích 172 517 a ve Žlutavě pak lidé podpořili sbírku částkou 36 458 korun.

Podstatná část výnosu zůstane v otrokovické Charitě. „Z výtěžku minulé sbírky jsme například přispěli mladému chlapci na přístroj na vykašlávání, bez kterého nemůže dýchat, rodině, která se ocitla v tíživé situaci, jsme finančně i organizačně pomohli s opravou střechy, která byla v havarijním stavu. Letos máme v plánu z výnosu sbírky mimo jiné pořídit klimatizaci na pokojích Charitního domova pro seniory, opravit balkony na budově tohoto domova a rádi také pomůžeme dalším jednotlivým žadatelům o přímou pomoc,“ dodal Jan Žalčík, pastorační asistent Charity Otrokovice.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x