Pokácení obecního stromu může přijít muže pěkně draho, hrozí mu až tři roky vězení

LUHAČOVICE - Neobvyklým případem se zabývají policisté z Luhačovic. Třiačtyřicetiletý muž neměl čím topit, a tak se rozhodl pokácet jeden obecní strom, napáchal ale velkou škodu, serveru Zlin.cz to sdělila policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Muž pokácel v obci poblíž Luhačovic obecní strom, který svým pádem přetrhl dráty elektrického vedení a zůstal ležet na silnici. „Způsobil škodu nejen obci, ale také dodavateli elektrické energie a domácnostem. Za krádež a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení mu tak nyní hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ upřesnila Kozumplíková.

Muž navíc není v krádežích žádný nováček. Do současné doby byl soudně trestaný už čtrnáctkrát, v různých věznicích strávil více než šestnáct let svého života, z posledního výkonu trestu se vrátil na konci roku 2017.

Nastěhoval se do rodinného domu v obci u Luhačovic. V domě topil dřevem a vzhledem k současné venkovní teplotě měl strach, že mu zásoby paliva nevydrží do konce zimy. Proto se rozhodl dřevo si opatřit. Nenapadlo ho nic jednoduššího, než pokácet strom naproti domu, v němž bydlel. Za tímto účelem si den předem koupil motorovou pilu. Strom ale po pokácení spadl jiným směrem, než předpokládal. Nejen, že přetrhl dráty elektrického vedení, ale zůstal ležet přes celou vozovku, kde bránil průjezdu vozidel. Muž proto rychle strom ležící na silnici pořezal, aby mohla projíždět auta. Přetržením drátů elektrického vedení došlo k přerušení dodávky elektrické energie nejméně dvaceti domácnostem. Škoda způsobená dodavateli elektrické energie činí předběžně 20 tisíc korun. Škoda způsobená obci prozatím nebyla vyčíslena.

Policisté, které přivolali obyvatelé obce, jimž jednání muže neuniklo, našli recidivistu v domě. Ke svému nekalému jednání se přiznal. Motorovou pilu policisté zajistili pro trestní řízení.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x