Známý herec Lukáš Hejlík míří do Velkých Karlovic

VELKÉ KARLOVICE - Herec a moderátor Lukáš Hejlík, známý také jako respektovaný gastro bloger a autor projektu Gastromapa, míří do Velkých Karlovic. O posledním lednovém víkendu bude hostem Spa hotelu Lanterna, kam již v minulosti zavítal při recenzování nejzajímavějších českých a moravských restaurací a kaváren, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

„Tentokrát má Lukáš Hejlík důvodů k návštěvě víc. V sobotu 26. ledna se mohou návštěvníci těšit na jeho Listování – scénické čtení z knihy Co by měl můj syn vědět o světě, v neděli 27. ledna pak na neformální povídání, při němž Lukáš Hejlík poodhalí zákulisí svých gastronomických putování po České republice v rámci svého projektu Gastromapa,“ upřesnila Martina Žáčková.

Prostřednictvím Listování přibližuje Lukáš Hejlík již několik let publiku zajímavé knižní tituly. Představení podle knihy Fredrika Backmana Co by měl můj syn vědět o světě mělo v jeho podání již přes 100 repríz, audiokniha se dlouho držela jako jednička v žebříčku prodejnosti v kategorii Humor. Lukáš Hejlík je stejně starý jako Fredrik Backman a stejně staří jsou i jejich synové, jedná se tedy o osobní představení s notnou dávkou nadhledu a humoru.

Při dopoledním posezení v restauraci Vyhlídka v neděli 27. ledna pak Lukáš Hejlík poodhalí zákulisí svého projektu Gastromapa, který je v současné době jediným uceleným počinem mapujícím a propagujícím českou a moravskou gastronomickou scénu. „Gastromapa je podle nás velmi zajímavý a užitečný počin a tak jsme rádi, že Lukáš Hejlík souhlasil s nápadem poodhalit, co vše obnáší jeho ,práce´ food blogera, jak probíhá výběr a hodnocení navštěvovaných podniků, co vše hraje roli při recenzích a řeč bude i o netradiční kuchařce Gastrokroužku, jehož je Lukáš Hejlík členem a která obsahuje na 80 receptů,“ uzavřela Martina Žáčková.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x