Fastav začal výhrou. Čeká na gruzínskou posilu

ZLÍN - Už se dočkali, první zápas nového kalendářního roku mají fotbalisté zlínského Fastavu za sebou. Zdolali slovenského prvoligistu ze Zlatých Moravců 2:0. Více než o tomto utkání se v kuloárech na zasněžené Vršavě mluvilo o posilách.

Nejvíce o té, která zatím nebyla k vidění. Pětadvacetiletý záložník Vachtang Čanturišvili hrál dosud za slovenskou Trnavu. O víkendu si tam ještě zařizoval nutné věci a do Zlína naskočí v pondělí. Ve Zlíně podepsal smlouvu na dva a půl roku.

„Jde o běhavého hráče, který se může uplatnit na každém postu v záloze, sledovali jsme ho déle, měl by být opravdovou posilou,“ představil ho trenér Bílek.

Ten dal příležitost mladým hráčům, z vlastních mládežnických řad si okusili mezi dospělými první ostřejší utkání hoši s velkou měrou talentu. Cedidla i Hellebrand své party zvládli. Na plac šel i Džafič, který strávil větší část fotbalového podzimu v Mladé Boleslavi, kde se zvláště ke konci sezóny slušně prosazoval. Jinak?

Jinak se ve druhém poločase střelecky prosadili zkušení Gajič a Železník a Zlín vyhrál 2:0. S výraznými změnami v kádru se dosud nepočítá.

Teď čeká další pracovní týden v domácích podmínkách, v sobotu jede do Zlína slovenská Nitra.

Liga se blíží. Duel Zlína se Slováckem ve 20. kole Fortuna ligy se hraje v sobotu 9. února od 15 hodin na zlínské Letné.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x