Zlínský kraj mění taktiku prezentace, poprvé novinku uplatní na Regiontouru

ZLÍNSKÝ KRAJ - Zlínský kraj letos zásadním způsobem mění charakter zviditelnění regionu. Poprvé bude turisty novým způsobem lákat na brněnském veletrhu cestovního ruchu Regiontour, serveru Zlin.cz to řekla Iveta Mahdalová z Centrály cestovního ruchu Východní Moravy.

Zlínský kraj se značkou turistického regionu Východní Morava je na veletrhu Regiontour v Brně tradičním vystavovatelem. Letos potrvá veletrh od 17. do 20. ledna.

„Dřívější prezentace turistické nabídky Zlínského kraje, kdy byl dáván důraz na lokality, mikroregiony, oblasti a podoblasti, se stává minulostí. Aktuální prezentace Zlínského kraje zohledňuje obecné trendy a soustřeďuje se více na nabídku konkrétních produktů s ohledem naplnit potřeby zákazníků – turistů. Právě proto v letošním roce kraj ukáže návštěvníkům svůj potenciál ve čtyřech ucelených tematických blocích,“ vysvětlila ředitelka Centrály cestovního ruchu Východní Moravy Petra Psotková. Dodala, že v těchto blocích pak vyniknou hlavní jedinečné přednosti turistické nabídky Zlínského kraje, spočívající v rozmanitosti témat, kompaktnosti území a vysoké kvalitě infrastruktury a služeb.

„Návštěvníkům sdělíme, CO VIDĚT?- zde budou prezentovány zejména památky, historické a kulturní cíle, atraktivity. Dostanou doporučení KAM VYRAZIT? Dominovat bude nabídka pro turisty všech kategorií – pěší turisté, cykloturisté, motoristé. Nabídneme také turistické průvodce, mapy, poradenství. Pro ty, kteří jdou za zážitky, bude připravena sekce CO ZAŽÍT? V ní budeme prezentovat pestrou nabídku moravské gastronomie a jedinečnost folkloru a zejména atraktivní akce, za kterými se vyplatí do regionu přijet (festivaly hudební, folklorní i gastronomické, slavnosti, filmové přehlídky, Barum Rally, jarmarky atd.). A poradíme také, CO VYZKOUŠET? Například dáme inspiraci k produktům navracejícím zdraví, přinášejícím pozitivní zážitky a relaxaci, zejména se jedná o lázně, wellness, relaxační programy a produkty,“ doplnila Psotková.

Na stánku Zlínského kraje – Východní Moravy nebudou scházet ochutnávky typických lokálních produktů, například moravského vína. Po celou dobu veletrhu bude v provozu také „frgálová manufaktura“, kde budou před zraky návštěvníků připravovány pověstné valašské frgály, skvělá pochutina, kterou dokonce chrání EU zeměpisným označením původu.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x