Kvůli festivalu ledových soch pojede na Pustevny více autobusů

PROSTŘEDNÍ BEČVA - Pustevny opět po roce ožily oblíbeným festivalem ledových soch. Protože akce každoročně láká masy turistů, musejí řidiči počítat s komplikacemi v dopravě i složitějším parkováním, serveru Zlin.cz to řekla místostarostka Prostřední Bečvy Alena Srovnalová.

Festival ledových soch začal na Pustevnách 12. ledna a potrvá do 27. ledna. Víkendy v tomto období zde patří k vůbec nejnavštěvovanějším v roce.

„Během víkendů 19. až 20. a 26. až 27. ledna bude posílena hromadná doprava z Prostřední Bečvy na Pustevny. Od 10.00 do 16.00 hodin odjede každou půl hodinu od zastávky Zavadilka autobus. Poslední spoj z Pusteven odjíždí v 16.30 hodin. Kyvadlovou dopravu zajišťuje ČSAD Vsetín. Autobusy staví na všech běžných zastávkách na trase,“ upřesnila místostarostka Prostřední Bečvy.

Osobní automobily mají možnost zaparkovat přímo na Pustevnách. Parkoviště má kapacitu 200 míst, ale vzhledem k náporu návštěvníků se o víkendu brzy naplní. „Doporučujeme sledovat obsazenost parkoviště a další aktuální informace na webu obce Prostřední Bečva. Pokud se někdo bude chtít komplikacím na cestě zcela vyhnout, je lepší využít autobusovou dopravu. Na Pustevny se lze také svézt lanovkou z Trojanovic. O víkendu, svátcích a letních prázdninách zaplatí motoristé za den parkování 150 korun, od 15.00 hodin pak 100 korun. V pracovní dny je parkovné levnější, a to 100 korun za den a 80 korun od 15.00 hodin. Platba na místě je možná kartou nebo hotově,“ doplnila Srovnalová.

V průběhu konání festivalu ledových soch bude o víkendech motoristům k dispozici záchytné parkoviště v Prostřední Bečvě v Kněhyních po pravé straně silnice III/4837 u autobusové zastávky Bártek. Parkovné je zde 50 korun a platba je možná jen hotově.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x