Veřejnost se bude moci dozvědět informace o druhé etapě rekonstrukce Vodní ulice

KROMĚŘÍŽ - Městský úřad Kroměříž pořádá veřejné projednání k druhé etapě rekonstrukce Vodní ulice. Uskuteční se ve středu 30. ledna v 16.00 hodin v zasedací místnosti zastupitelstva ve druhém patře budovy radnice na Velkém náměstí, serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Jan Vondrášek.

„Stejně jako na veřejných fórech konaných k první etapě oprav zde zástupci investorů lidem sdělí informace o průběhu rekonstrukce a odpoví i na dotazy veřejnosti,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Práce by v případě příznivého počasí měly být zahájeny 1. března. Stejně jako loni začne jako první pracovat společnost Vodovody a kanalizace Kroměříž (VaK), která opravuje vodovod a kanalizaci. Podle předsedy představenstva a ředitele VaK Ladislava Lejsala práce potrvají tři měsíce. Po vodárnách bude v ulici vyměňovat potrubí plynárenská skupina innogy. Nakonec pak město opraví povrch ulice. Hotovo by mělo být na podzim.

Stejně jako loni nebude Vodní ulice po dobu oprav uzavřena, průchod pro pěší zůstane zachován. Lidé ale musejí počítat s omezením, které bude opravu provázet. „Prosíme tímto obyvatele i návštěvníky města o trpělivost,“ doplnil Němec.

Ve Vodní ulici se začalo pracovat loni v březnu, a to v úseku od obchodního domu Baťa až po křižovatku s ulicemi Dobrovského a Farní. Letos je v plánu dokončení rekonstrukce zbylé části Vodní ulice.

Město bude oprava povrchu Vodní ulice stát včetně DPH zhruba 14,8 milionu korun. Po dohodě s památkáři zůstane zachovaný historický ráz ulice. V její horní polovině tak již jsou chodníky z pásových žulových desek a silnice z žulových kostek. Chodníky jsou širší na úkor komunikace. Stejně bude vypadat i zbylá část Vodní ulice, kde tak bude více místa pro pěší a také pro restaurační předzahrádky.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x