Projekt zlínského a Slováckého divadla Zaráz nabídne šest představení

ZLÍN, UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Přes 30 kritiků, divadelních publicistů, režisérů a pedagogů, které doplní studenti herectví a divadelní produkce, zamíří 16. ledna do Zlínského kraje. Tímto datem začíná třídenní přehlídka Zaráz, kterou již potřetí spolupořádají Městské divadlo Zlín a Slovácké divadlo Uherské Hradiště, serveru Zlin.cz to oznámila mluvčí zlínského divadla Veronika Jurčová.

Obě scény připravily pro odbornou veřejnost koncentrovaný třídenní program inscenací a následných besed. Každé divadlo uvede během přehlídky tři představení. Mezi městy bude účastníky přehlídky převážet autobus. „Zajímá nás názor odborné veřejnosti na naši tvorbu – bohužel jsme velmi daleko od Prahy při rozmýšlení kritiků, na kterou premiéru se osobně přijedou podívat. Zaráz tak představuje možnost, jak v co nejkratším čase představit co největší šíři naší dramaturgie a následně čelit přímo zpětné vazbě v odborných diskuzích,“ vysvětlil ředitel zlínského divadla Petr Michálek s tím, že na přehlídku přijede například renomovaný kritik a redaktor Divadelních novin Vladimír Mikulka.

„Zaráz vznikl z určitého přetlaku divadelního dění ve Zlínském kraji. Zájem diváků ale i odborné veřejnosti o naši práci dalece přesahuje region, a proto jsme se spojili s Městským divadlem Zlín, abychom tomuto zájmu vyšli vstříc. Je to intenzivní setkání s kolegy ze Zlína i s kritiky z celé republiky,“ dodal ředitel Slováckého divadla Michal Zetel.

Zlínské divadlo se na přehlídce představí speciálním společným projektem s Divadlem Aréna Bratislava ke 100. výročí republiky, inscenací Masaryk / Štefánik v režii Patrika Lančariče, hrou her Hamlet režiséra Zdeňka Duška a černou komedií Upokojenkyně, kterou zlínské divadlo uvedlo jako první profesionální divadlo v ČR.

Slovácké divadlo nabídne to nejzajímavější z minulé sezony. Festivaly prověřený Kříž u potoka režiséra Martina Františáka, téměř celosouborovou výpravnou komedii Mnoho povyku pro nic z dílny Zdeňka Duška a také site specific projekt Úča musí pryč uváděnou přímo ve třídě základní školy v provedení režiséra Michala Zetela.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x