Ve Vizovicích vyroste víceúčelové hřiště, na kterém se bude dát i bruslit

VIZOVICE - Hřiště s umělým povrchem, které nabídne zázemí například pro nohejbal, volejbal, tenis, malou kopanou či streetball, s možností přeměny na kluziště v zimním období, vyroste na vizovickém sídlišti Janova hora. Serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Gabriela Netopilová Sluštíková.

Práce na vybudování multifunkčního hřiště začaly loni na podzim, hotovo má být na konci letošního března. Investice přijde na zhruba dva miliony korun. Město na ni získalo dotaci 800 tisíc korun z Nadace ČEZ.

Radnice původně zamýšlela, že hřiště umístí do zahrady DDM Zvonek. „Ukázalo se ale, že plocha, kde jsme původně chtěli sportoviště umístit, není dostatečně velká na to, aby se na ni vešly všechny zamýšlené aktivity. Sídliště Janova hora, které patří k novější výstavbě, sportoviště postrádá, proto nakonec padla volba na něj,“ řekla místostarostka Alena Hanáková.

Oplocené hřiště s osvětlením vyroste na místě bývalého bikeparku, v místě, které v polovině září zachvátil požár. Hořet tehdy začaly staré doskokové matrace, do kterých jeden z mladíků odhodil nedopalek cigarety. Už v té době se ale bikepark nevyužíval. Nové pumptrekové dráhy hodlá radnice vybudovat v těsné blízkosti nového víceúčelového hřiště.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x