Strážníci zachránili podchlazeného muže, který si ustlal na sněhu

ZLÍN - Jen díky pozornosti zlínských strážníků nepřišel o život čtyřiatřicetiletý muž ze Zlína. V opilosti si ustlal na sněhu a málem ho to stálo život, server Zlin.cz o případu informoval zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Podchlazeného muže, který si ustlal přímo na sněhové pokrývce, nalezla hlídka Městské policie Zlín z okrsku Jižní Svahy v sobotu 12. ledna krátce po desáté hodině dopolední. „Strážníci zjistili, že zde leží pravděpodobně již delší dobu. Muž byl totiž zcela promrzlý a téměř nekomunikoval. Jak se ukázalo, hlavní roli sehrál v případu alkohol. Čtyřiatřicetiletému muži ze Zlína totiž kolovalo v organizmu přes 3,7 promile alkoholu,“ poznamenal Pavel Janík.

Zdravotní stav mladého muže byl velmi vážný, proto jej hlídka Městské policie Zlín přikryla izotermickou fólií, aby zabránila dalšímu úniku tělesného tepla, a na místo přivolala zdravotnickou záchrannou službu. Lékařka poté nařídila jeho převoz do krajské nemocnice. Kdyby strážníci muže včas neobjevili a neposkytli mu pomoc, mohlo vše skončit i fatálně.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x