Žena naletěla falešnému chirurgovi ze Sýrie, stálo ji to 140 tisíc korun

ZLÍN - O tom, že důvěřivost lidí nemá hranice, se opět přesvědčili zlínští policisté. Řešili případ jednašedesátileté ženy ze Zlína, která během pouhých 11 dní odeslala neznámému podvodníkovi 140 tisíc korun, serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na sociální síti, kde se věnuje prodeji výrobků, ženu v prosinci loňského roku oslovil neznámý muž s tím, že je chirurg a pracuje na vojenské základně v Sýrii. Psali si česky, muž používal překladač. Koncem prosince se domluvili, že za ní přiletí do Prahy a rovnou si smluvili také sňatek. K tomu, aby opustil základu, potřeboval vyřídit volno, za což měla žena zaplatit. Za pouhých 11 dní zaslala prostřednictvím nebankovní společnosti postupně různě vysoké částky na různá jména, celkem se jednalo o více než pět tisíc euro plus poplatky za převod peněz. 10. ledna dostala e-mail, který potvrzoval přijetí peněz a v němž jeho pisatel požadoval zaslání další částky, a to devět tisíc euro na pojištění. Tuto částku už žena nezaslala, protože další peníze neměla.

Žena zpočátku posílala svoje naspořené prostředky. Když jí peníze došly, vzala si půjčku u bankovní instituce. Chirurg jí poté ještě napsal, aby si vzala další půjčku, aby si mohl volno ke sňatku vyřídit, to už ale žena odmítla a celý případ oznámila na policii.

„Žena kvůli své nerozvážnosti přišla o více než 140 tisíc korun. Neznámému pachateli hrozí v případě jeho vypátrání a odsouzení za trestný čin podvod až pět let odnětí svobody,“ konstatovala policejní mluvčí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x