Běžkaři mají upravené stopy na golfovém hřišti i na cyklostezce

ROŽNOV POD RADHOŠTĚM - Běžkaři mají v Rožnově pod Radhoštěm k dispozici hned několik upravených běžeckých tras. Serveru Zlin.cz to oznámil mluvčí města Tomáš Gross.

Pravidelně minimálně třikrát týdně upravuje město Rožnov pod Radhoštěm běžecké tratě v délce 2,3 kilometru v golfovém areálu. K úpravě tras využívá město techniku, která patří Sdružení Mikroregion Rožnovsko. „V golfovém areálu mají běžkaři k dispozici více než dva kilometry tras upravených pro bruslení i klasický styl,“ upřesnil starosta Rožnova Radim Holiš, který zdůraznil, že tratě i parkování u nich jsou zcela zdarma k dispozici široké veřejnosti. „Ani lyžařské sportovní oddíly zde nemají žádné přednostní právo. Tratě upravujeme především pro Rožnovany a návštěvníky města,“ upozornil Holiš.

Město dále upravuje běžecké tratě na kopci Láň a částečně také na Cyklostezce Bečva. „Tady se ale potýkáme s tím, že chodci tyto upravené tratě ničí,“ posteskl si Petr Bayer, který tratě ve městě i okolních obcích upravuje.

Kromě Rožnova jsou upravené tratě k dispozici také v obcích Valašská Bystřice, Hutisko-Solanec, Vigantice a také v Zubří, kde je v místní části U Kuřínu upravuje tamní oddíl TJ Gumárny Zubří.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x