Neznámý zloděj ukradl ve zlatnictví šperky za 200 tisíc korun, policie po něm pátrá

KROMĚŘÍŽ - Policie pátrá po neznámém zloději, který ze zlatnictví na Riegrově náměstí v Kroměříži ukradl plata s řetízky. Serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Do obchodu vstoupil muž v pondělí pár minut před pátou hodinou odpolední. Prodavačce řekl, že si chce prohlédnout zlaté řetízky. Ona proto vytáhla dvě plata, položila je na pult a jeden z řetízků mu začala ukazovat. V ten okamžik ale muž obě plata popadl, přitiskl si je na hrudník a z prodejny utekl. Prodavačka za ním ihned vyběhla ven. Na chodníku však zakopla, upadla na zem a zranila se. Viděla ještě, jak zloděj vběhl do ulice Prusinovského směrem k Velkému náměstí. „Podle našich zjištění, pak běžel kolem radnice, kde se ho v podloubí snažil zadržet jeden ze svědků. Pachatel se mu ale vytrhl a běžel dál přes náměstí okolo pošty a poté vběhl do ulice Jánská a pak zřejmě do ulice Křížkovského,“ poznamenala Kyšnerová.

V souvislosti s tímto případem nyní pátrá policie po muži ve věku okolo třiceti let, který je asi 180 centimetrů vysoké sportovní postavy. Má široká ramena. Oblečen byl do světle hnědé či šedobéžové bundy v délce do půli stehen a tmavých kalhot. Na hlavě měl čepici. Hledaný muž má světlé krátce střižené vlasy, oválný souměrný obličej a byl hladce oholen. Mluvil česky bez přízvuku.

Vzhledem k tomu, že se podařilo vytvořit identikit pachatele, žádají kriminallisté o pomoc při určení jeho totožnosti také veřejnost. Zároveň hledají i svědky, kteří prchajícího muže viděli. „Informace nám mohou občané poskytnout na telefonním čísle kriminalistů 725 074 416 nebo na bezplatné lince 158,“ dodala Kyšnerová s tím, že zloději hrozí za krádež až pětileté vězení.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x