Opilci obtěžovali v centru Zlína kolemjdoucí

ZLÍN - Problémy se skupinou opilců, kteří obtěžovali své okolí, museli ve čtvrtek řešit městští policisté ve Zlíně. Server Zlin.cz o tom informoval jejich mluvčí Pavel Janík.

Jak uvedl Janík, od nadměrné konzumace alkoholu je neodradila ani jejich bídná finanční situace, ba dokonce ani jejich zdravotní stav.

„Závadové chování sociálně nepřizpůsobené 57leté ženy ze Zlína je opět na denním pořádku. V posledních době dotyčná hledá stále častěji útočiště před chladným počasím ve vnitřních prostorách autobusového nádraží, které jsou určeny pro cestující. Zde se však nechová tiše a spořádaně, jak by se možná dalo očekávat, ale svými projevy obtěžuje ostatní,“ povyprávěl mluvou strážníků Pavel Janík.

Žena, kterou zmiňoval, se prý už dopoledne osopila na pracovnici dopravy, která ji přišla napomenout. Drzá byla pak i na strážníky. „Nenapravitelná nemajetná recidivistka totiž dobře pochopila, že postih za její velmi časté přestupky je možný pouze v teoretické rovině, a proto si s jejich pácháním neláme hlavu,“ vyjádřil se k tomu mluvčí a dodal: „Jenže tentokrát v důsledku podnapilosti nedokázala kontrolovat své chování, a tak ji strážníci převezli po provedeném lékařském vyšetření do protialkoholní záchytné stanice v Kroměříži. Zde bylo také zjištěno, že jí v organizmu po více než hodině střízlivění stále koluje téměř 2,8 promile alkoholu.“

Odpoledne pak museli strážníci umravnit i opilého čtyřiačtyřicetiletého muže, který tropil neplechu v trolejbusu. Podle slov Janíka „se uvnitř vozu dokonce vyzul“. Strážníci proto vyrazili bez prodlení na pomoc. Zjistili, že muž je schopen komunikovat, avšak se stojem vzpřímeným a chůzí má problém. Hlídce řekl, že asi prodělal epileptický záchvat, proto přijela na pomoc i sanitka s lékařem. Než dorazila, zjistili policisté, že má muž v těle tři promile alkoholu. Muž skončil v krajské nemocnici.

Ani večer neměli zlínští městští policisté od opilců klid. Hlídka musela krotit vášně tří mužů středního věku, kteří se pustili do hádky o to, kdo komu ukradl lahev alkoholu.

„Strážníci si trpělivě vyslechli jejich průběžně se měnící verze, při jejichž líčení nakonec sami zúčastnění zapomněli na údajnou příčinu svých neshod. Poté, co se vzájemně udobřili a až dojemně objali, odkráčeli společně ruku v ruce,“ popsal Janík. Bohužel záležitost měla ještě pokračování.

Deset minut po půlnoci byla ale přivolána hlídka k nejmladšímu z trojice. Ten se uložil na nástupišti autobusového nádraží a se 3,3 promile alkoholu v organizmu nebyl schopen pohybu. Naštěstí se poblíž objevil jeho kamarád, který se o něj byl ochoten a schopen postarat.

Nad ránem se pak strážníci setkali i s nejstarším aktérem hádky o láhev, který obtěžoval cestující postupně v čekárnách vlakového i autobusového nádraží.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x