Východní Morava včetně Zlína se prezentuje na veletrhu Regiontour

ZLÍN - Město Zlín se společně se Zlínským krajem prezentuje na brněnském veletrhu cestovního ruchu Regiontour. Letos poprvé se bude kraj prezentovat ne podle jednotlivých oblastí jako například Slovácko či Valašsko, ale podle nabídek konkrétních produktů, sdělil serveru Zlin.cz pracovník zlínského magistrátu Lukáš Fabián.

„Produkty budou rozděleny do čtyř ucelených bloků. V těchto blocích pak vyniknou hlavní jedinečné přednosti turistické nabídky Zlínského kraje, spočívající v rozmanitosti témat, kompaktnosti území a vysoké kvalitě infrastruktury a služeb,“ uvedl Fabián.

„V případě Zlína nabízíme průvodce po městě a okolí nebo mapy pro turisty a cyklisty. Prezentujeme také nově vznikající projekt zlínské cyklookruhy,“ promluvila konkrétněji Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací zlínského magistrátu. Podle nového konceptu se zájemci o návštěvu kraje dozvědí, CO VIDĚT – zde budou prezentovány zejména památky, historické a kulturní cíle, atraktivity. Dostanou doporučení KAM VYRAZIT. Dominovat bude nabídka pro turisty všech kategorií – pěší turisté, cykloturisté, motoristé. Region také nabídne turistické průvodce, mapy, poradenství. Pro ty, kteří jdou za zážitky, bude připravena sekce CO ZAŽÍT. V ní se bude prezentovat pestrá nabídka moravské gastronomie a jedinečnost folkloru a zejména atraktivní akce, za kterými se vyplatí do regionu přijet. Jedná se o festivaly hudební, folklorní i gastronomické, slavnosti, filmové přehlídky, Barum Rally, jarmarky…

„Návštěvníci se také dozvědí, CO VYZKOUŠET. Zejména se jedná o lázně, wellness, relaxační programy a produkty,“ doplnil Fabián.

Ve stánku Zlínského kraje nechybějí ochutnávky typických lokálních produktů, například moravského vína. Po celou dobu veletrhu je v provozu také  takzvaná frgálová manufaktura, kde se před zraky návštěvníků připravují pověstné valašské frgály. Skvělá pochutina, kterou dokonce chrání EU zeměpisným označením původu. Společnou expozici zaštiťuje Centrála cestovního ruchu Východní Moravy.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x