Zatmění Měsíce i korunovaci – obojí zažije Zlínský kraj příští týden

ZLÍNSKÝ KRAJ -  Už jste viděli ledové sochy na Pustevnách? A víte, že o víkendu bude představený nový král? O těchto a dalších akcích se dočtete v našich pozvánkách.

V pondělí 21. ledna doporučujeme nastavit si budíka o chvíli dříve než obvykle. Čeká nás totiž zatmění Měsíce. To lze pozorovat ráno od půl páté ráno zhruba do půl osmé. Maximální fáze zatmění pak přijde v 6.12 hod. Na pozorování tohoto úkazu zve i Hvězdárna Uherský Brod.

Vyhlášená Jízda králů se ve Vlčnově sice odehraje až koncem května, budoucí král se ale představí už v sobotu 26. ledna na Krojovém plese v místním Klubu sportu a kultury. Ples začíná v 19 hodin.

Bystřice pod Lopeníkem připravila pro příznivce moravské gastronomie Obecní zabíjačku s ochutnávkou a prodejem. Kdy? V pátek 25. a v sobotu 26. ledna.

Ledové sochy lákají na Pustevny v Beskydech do neděle 27. ledna. Jsou vyrobené ze 40 tun ledu a určitě stojí za vidění. O víkendu je navíc připravená spousta her a soutěží pro děti s Hitrádiem Orion, ledové srdce, bobovací hora, sněhové sochy a bar (za příznivého počasí), fotokoutky a další doprovodný program pro celou rodinu! Vstup do stanů po celý týden od 8.30 do 16.30 hod.

Ojedinělou kolekci betlémů současných tvůrců z Valašska i odjinud je možné ve Zvonici na Soláni navštívit posledních pár dnů – výstava totiž končí 29. ledna.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x