Tříkrálová sbírka byla ve Vsetíně rekordní

VSETÍN - Loňský rekord Tříkrálové sbírky, kdy koledníci ve Vsetíně a 24 okolních obcích historicky poprvé vykoledovali více než milion korun, letos padl. Výtěžek sbírky, kterou organizovala Charita Vsetín, byl totiž o 66 947 korun vyšší než loni a dosáhl 1 185 092 korun, uvedla pro server Zlin.cz Jiří Žůrek ze vsetínské radnice.

Přímo ve Vsetíně vhodili lidé do tříkrálových kasiček 296 190 korun, což je oproti loňsku o 10 427 korun více než v roce 2018.

Stalo se dobrou tradicí, že na počátku ledna vysílá Charita Vsetín do ulic své koledníky a připojuje se k celostátní akci Charity Česká republika s názvem Tříkrálová sbírka. Na Vsetíně a okolí se koledovalo se ve dnech 11. – 14. ledna, kdy z pastoračního domu u římskokatolického kostela vyrazilo do ulic dohromady 63 skupin koledníků.

„Nadšení obětavých koledníků i vedoucích, a samozřejmě obrovská štědrost dárců společně přispěly k tomu, že letošní ročník Tříkrálové sbírky překonal i dosud rekordní rok minulý, když celkový výtěžek dosáhl za vsetínskou Charitu neuvěřitelné výše 1 185 092 korun,“ uvedla koordinátorka sbírky Jarmila Hyžáková.

Vykoledované peníze podle informací pořadatele sbírky poslouží zpátky lidem v našem regionu. „Největší část i v letošním roce připadne na přímou pomoc lidem s handicapem, dětem s postižením nebo osobám a rodinám, které se ocitly v náhlé nepříznivé životní a sociální situaci,“ přiblížila využití peněz Hyžáková a dodala, že další prostředky poputují na domácí hospicovou péče VIA a budou za ně pořízeny polohovací lůžka pro její klienty. Z dalších záměrů, které by Charita Vsetín z vykoledovaných financí chtěla podpořit, je dovybavení hudební dílny v nízkoprahovém zařízení pro děti a mládež. Další část peněz dopomůže k zakoupení automobilu pro službu sociální rehabilitace, která se stará o lidi s duševním onemocněním. Získané prostředky poputují i na nákup kompenzačních pomůcek a poslední díl výtěžku by Charita Vsetín ráda použila na renovaci nátěru oken charitní budovy, ve které sídlí nejen služby terénní ale i denní stacionář pro seniory.

„Velmi děkuji všem, kteří koledníky přijali a obdarovali je finančním příspěvkem, a dále také všem, kteří se na realizaci sbírky podíleli jakýmkoli způsobem. Bez vás bychom v takovém rozsahu pomoci potřebným nedokázali,“ uzavřela Jarmila Hyžáková z Charity Vsetín.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x