Zloděj se zabydlel v cizí chatě

MORKOVICE - V sobotu byli morkovičtí policisté vysláni do chatové oblasti Jabůrky v katastru obce Roštín. Podle oznamovatele se tam někdo vloupal do chaty, informovala server Zlin.cz policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

„Pachatel do rekreačního objektu vnikl během uplynulých dvou měsíců. Nejprve překonal oplocení pozemku a poté se zaměřil na samotnou chatu. Vypáčil okenici a násilím otevřel okno. Tím pak vlezl dovnitř,“ popsala policejní mluvčí a dodala, že muž se v chatce zabydlel, jako by byla jeho.

Nocoval v ní, zatopil si v krbových kamnech, v kuchyňce si připravil jídlo a během svého pobytu vypil litr tvrdého alkoholu, který objevil v obývacím pokoji. Stihl také prohledat všechny skříně, nic z nich ale neodcizil. Podíval se i do sklepních prostor. Poškodil při tom zámek na dveřích. Nakonec si z chodby vzal klíče od venkovní branky, odemkl visací zámek a odcizil ho. Majitelům tak způsobil škodu za více jak tři tisíce korun.

„Pachateli se tímto jednáním dopustil trestných činů krádež a porušování domovní svobody, za což mu hrozí až tři roky vězení,“ uvedla Kyšnerová.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x