Valašská padesátka přivítala asi stovku účastníků

VSETÍN – Asi stovku účastníků přivítala o víkendu Valašská padesátka v běhu na lyžích. Nejlepšího času dosáhl Ondřej Navrátil ze Vsetína, který padesátikilometrovou trať zdolal za čtyři hodiny, řekla serveru Zlin.cz mluvčí vsetínské radnice Alexandra Buršíková.

Letos se uskutečnil 42. ročník přejezdu. Sobotní akci uspořádal Klub českých turistů Vsetín. „Poprvé tento závod pořádal Klub československých turistů Vsetín už v roce 1934. Tuto tradici drží dodnes, i když ne každý rok dovolí klimatické podmínky akci realizovat. Také letošní ročník se nerodil zrovna lehce,“ uvedla Buršíková.

Sněhová kalamita měla za následek rozsáhlé polomy na horských hřebenech Vsetínských Beskyd a Javorníků. „Společným úsilím starostů Valašské Bystřice a Velkých Karlovic, starosty a místostarostky města Vsetína, Horské služby Beskydy a dalších obětavců se podařilo hřeben Bumbálka – Soláň – Vsacký Cáb – Vsetín z větší části zprůjezdnit a náčelník Horské služby Beskydy akci doporučil realizovat,“ uvedl předseda Klubu českých turistů Vsetín Jiří Homolka. Poděkoval všem, kteří se podíleli na přípravě trati.

V kategorii mužů dorazil do cíle po čtyřech hodinách Navrátil, druhý přijel Jan Hajzler ze Vsetína v čase čtyři hodiny a 49 minut. Závod zvládly i dvě ženy ze Vsetína, Zlatuše Vitásková dokonce v čase čtyři hodiny a 55 minut. Další ženou, která závod dokončila, byla Bohdana Bambuchová.

Nejstarším účastníkem, který sjezdy, překážky i zledovatělý terén zvládl, byl šestasedmdesátiletý Miroslav Koráb ze Vsetína. „I když terénní podmínky byly jedny z nejsložitějších v historii, drtivá většina účastníků je přijala jako výzvu a zvládla je. Za to jim patří uznání a obdiv,“ zhodnotil letošní Valašskou padesátku Homolka. Někteří se z legrace domáhali toho, aby se akce opakovala i v náhradním plánovaném termínu v únoru.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x