V Otrokovicích bude opraven most přes železnici

OTROKOVICE - Rekonstrukce mostu přes železniční trať v otrokovické ulici Nadjezd bude zahájena 18. února. V současné době má město zajištěny finanční prostředky, připravena je veškerá dokumentace, schválené výluky na železnici a připraveny objízdné trasy, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí města Romana Stehlíková.

Dopravní omezení budou muset lidé strpět přibližně sedm měsíců, tedy přibližně do konce letních prázdnin.

„Od 18. února bude most přes železnici v ulici Nadjezd uzavřen, a to z důvodu havarijního stavu mostu a přilehlé komunikace. Uzavřený úsek bude mít délku 466 metrů. Předpokládaná délka celkové uzavírky bude sedm měsíců, a to z důvodu nutné kompletní rekonstrukce spodní stavby a také rekonstrukce nosné konstrukce mostu a komunikace. Vzhledem k technickému řešení oprav je nutné celkové uzavření mostu. Zahájení a samotné provedení prací je podmíněno a ovlivněno již schváleným výlukovým plánem ze strany Správy železniční dopravní cesty,“ upřesnil informace hlavní stavbyvedoucí Bohdan Petura.

Lidé se budou muset připravit na dopravní uzavírku mostu, která s sebou přinese změny v jízdních řádech MHD, zrušení či přemístění zastávek MHD a stanovení objízdných tras. „Změny se dotknou linek číslo 55, 2 a 70, ovšem naší snahou je zachovat stávající počet spojů MHD. Cestující ale budou muset počítat s prodlouženou dobou jízdy, neboť objízdná trasa pro městskou hromadnou dopravu povede přes tř. Tomáše Bati, Štěrkoviště a silnici I/55. Pouze ve výjimečných případech pojedou autobusy MHD přes ulici Objízdná kolem společnosti Continental Barum,“ uvedla Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně-správního. Objízdná trasa kolem Štěrkoviště je stanovena také pro vozidla do 20 tun, naopak nákladní vozidla nad 20 tun budou mít stanovenu trasu přes ul. Objízdná. Po dobu uzavírky bude zrušena zastávka MHD U Dřevnice a zastávka Nadjezd bude přesunuta. Na křižovatce silnice I/55 při výjezdu na Tlumačov bude provoz zachován, stejně tak bude možné odbočit na přivaděč dálnice D55.

„Uvědomujeme si, že obyvatelé Bahňáku budou mít opět ztíženou dopravní situaci. Doposud se opravoval most směrem na Tlumačov a veškerá doprava byla svedena právě přes Bahňák. Tentokrát ale neočekáváme tak velký nárůst dopravy, neboť nákladní vozidla budou svedena na dálnici D55, případně na ulici Objízdná a předpokládáme, že většina osobních vozidel bude využívat silnici I/55. Každopádně všechny žádáme o respektování přechodného dopravního značení a o velkou dávku trpělivosti. Je nutné si uvědomit, že most sloužil padesát let bez větších zásahů a musí být opraven tak, aby sloužil dalších padesát let,“ dodala místostarostka Hana Večerková, která má v kompetenci oblast dopravy.

Loni v květnu obdrželo město ze Státního fondu dopravní infrastruktury rozhodnutí o poskytnutí finančních prostředků ve výši limitního příspěvku téměř 118 milionů korun. „Zúročila se nám trpělivá a kvalitní příprava stavebního projektu a žádosti o jeho dotaci, kterou město podalo na Státní fond dopravní infrastruktury. Most je ve zhoršeném technickém stavu a některé části mají znaky havarijního stavu, je nejvyšší čas na rekonstrukci,“ sdělil závěrem starosta města Jaroslav Budek.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x