Mladík málem připravil podvodem muže o střechu nad hlavou, teď mu hrozí mnohaleté vězení

ZLÍN - Až osmileté vězení hrozí dosud netrestanému mladíkovi (22) ze Zlína, který sepsal falešnou kupní smlouvu na dům a málem připravil nic netušícího majitele nemovitosti o střechu nad hlavou. Serveru Zlin.cz to uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Událost se stala už v létě roku 2017, tehdy bylo obviněnému 20 let. Se svým komplicem vymyslel plán, jak bez peněz přijít k nemovitosti. Komplic se vydával za konkrétního majitele nemovitosti a pozemků ve Zlíně a obviněný od něj chtěl tuto nemovitost za bezmála dva miliony korun koupit. S tímto úmyslem navštívili notáře. Sepsali a podepsali kupní smlouvu o nákupu nemovitosti včetně pozemků a poté za pomoci neplatného dokladu totožnosti majitele podali návrh na vklad do katastru nemovitostí.

Skutečnému majiteli této nemovitosti, který neměl tušení o tom, že se mu někdo snaží za jeho zády prodat střechu nad hlavou, přišla obsílka z katastrálního úřadu o převodu jeho vlastního domu včetně pozemků na mladého muže, kterého neznal. Po návštěvě na úřadě zamířil přímo na policii, aby podal trestní oznámení.

„Policisty čekala dlouhá cesta. Majitel i ,nabyvatel´ nemovitosti si trvali na své verzi. Majitel tvrdil, že o ničem nevěděl, ,kupující´ prohlašoval, že se na prodeji domu domluvili, u notáře byli prokazatelně spolu a předložil také doklady stvrzující, že majiteli zaplatil téměř dva miliony korun v hotovosti. Policisté žádali mimo jiné o odborné vyjádření z odvětví zkoumání ručního písma, z něhož vyplynulo, že podpisy majitele domu na smlouvě o převodu nemovitosti i na všech dalších písemnostech vztahujících se k prodeji domu, jsou padělané,“ poznamenala Kozumplíková.

Z vyšetřování vyplynulo, že původně se mladý muž vydával za pracovníka, který provádí revize kotlů. Majiteli domu nabízel výhodné dotace na pořízení kotle, v této souvislosti ho několikrát navštívil, dokonce si celý jeho dům vyfotil.

Poté, co kriminalisté mladého muže obvinili, odcestoval do zahraničí. V prosinci loňského roku se vrátil a ke všemu, co mu bylo kladeno za vinu, se přiznal. O jeho vině a případném trestu rozhodne soud. Za podvod ve stadiu pokusu hrozí muži až na osm let za mřížemi.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x