Město zrekonstruovalo byty pro seniory

VSETÍN - Vsetínská radnice nechala zrekonstruovat byty pro seniory. Serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí města Alexandra Buršíková.

Vsetínská radnice opravuje městské byty, které slouží seniorům. V domech Pod Žamboškou skončily opravy čtyř bytů. Modernizované byty nyní čekají na nájemníky. Rekonstrukce byla provedena u dvou bytů 2 + kk a dvou bytů 1 + kk, v domě 1579 a v domě 1580.

Domy s pečovatelskou službou č.p. 1579 a 1580 v lokalitě Pod Žamboškou mají už více než 40 let a byty v nich jsou stále v původním stavu. Radnice se rozhodla byty pro seniory postupně opravovat.

„Celkové náklady na rekonstrukci bytů činily 1,9 milionu korun bez daně z přidané hodnoty. Cena jednoho bytu se vyšplhala přibližně na 480 tisíc korun. Nyní jsou byty přizpůsobené seniorům a jsou vhodné i pro seniory se sníženou pohyblivostí,“ uvedla místostarostka Simona Hlaváčová.

Radnice nechala v bytech vybourat původní bytové jádro, podlahy, původní kuchyňské linky, vany a WC. „Následně jsme provedli vyzdění nových příček, položili nové obklady včetně omítek, namontovali nové rozvody vody, elektroinstalace a vzduchotechniky. Položili jsme nové podlahy včetně podlahových krytin a také instalovali nové kuchyňské linky, sprchové kouty a toalety,“ přiblížil technik správy majetku Petr Šulák.

V letošním roce plánuje radnice v domech Pod Žamboškou zrekonstruovat další čtyři byty. Opravy by měly být zahájeny na jaře.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x