Vsetín: hokej, hokej, hokej

VSETÍN - Pokud se nedá vstoupit dvakrát do jedné řeky, pak se dá určitě dvakrát zopakovat neuvěřitelnou a jedinečnou atmosféru, kterou po čtvrtstoletí už zase zažívá Vsetín. Místní hokejisté hrají v nejhořejších patrech druhé nejvyšší soutěže a město se od předškoláků až po vousaté pamětníky veze na vlně zvané hokejová.

„Byl jsem nedávno opakovaně Na Lapači a musím říci, že je atmosféra na stadionu i ve městě úžasná a to, jak to umějí rozbalit fanoušci, obdivuhodné. Myslím, že je první mančaft výborně trénovaný, umí zvrátit výsledek ve svůj prospěch v závěrech zápasů a to je moc dobré znamení. Hráči i trenéři Dopita s Jenáčkem odvádějí výbornou práci, je to prostě znát,“ připomíná Horst Valášek, muž, který stál coby trenér jak u postupu vsetínských hokejistů do extraligy v sezóně 1993-94, tak i u dvou titulů, které ihned k doslovnému „šílenství“ Valachů a Valašek – a možná i samotného Valáška – následovaly.

Vsetín zažil v sedmi sezónách šest titulů, ten poslední bral v roce 2001. Ale také poznal strmý výkonnostní a ekonomický pád.

Současný první tým hraje druhým rokem naši druhou nejvyšší soutěž. Minule coby nováček zkusil play off, vypadl s následně postupujícími Karlovými Vary v prvním kole, letos už mohou být ambice vyšší.

Šéf klubu Daniel Tobola je optimistický, ale zůstává coby realista oběma nohama na zemi.

„Letošní play off bude zřejmě velice vyrovnané, může překvapit klidně sedmý nebo osmý tým. My bychom rádi startovali do vyřazovacích bojů na domácím ledě, to znamená skončit po základní části do čtvrtého místa,“ nabízí postupné cíle.

„Pokud se bude dařit, chceme divákům dál dělat radost, rozhodně se nebráníme ani pronikavějšímu úspěchu, ale je to sport a každý to bude mít těžké, to je jasné,“ dodává s tím, že bude velmi záležet na sportovní formě.

„Každopádně bych se rád zašel na Lapač i tady ve Zlíně podívat po letech na derby, byla by to prostě paráda,“ naznačuje svoji touhu Horst Valášek.

Fandové z obou stran kopce Sirákova by asi proti nebyli ani trochu.

 A jen pár postřehů, které dokumentují vsetínský hokejový „reboom“. Na Lapač chodí exkurze školkařů, před zápasem se hlásí v rámci akce Hokej na dřeň noví dárci kostní dřeně, konají se aukce dresů, na každý domácí duel se vyrábějí speciální puky s potiskem pro sběratele.

Na hokejovém okouzlení nemění nic ani občasné porážky, jako třeba teď na ledě neoblíbeného Havířova.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x