Fastav a Slovácko. Rivalové na hřišti, parťáci pro dobrou věc

ZLÍN / UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Až v sobotu 9. února vyběhnou na hřiště zlínské Letné, bude to ve 20. kole nejvyšší fotbalové soutěže určitě mimořádně lítý boj. Jsou ale věci, které dovedou stěží smiřitelné rivaly z obou regionálních týmů, tedy Fastavu a Slovácka, dát dohromady.

Luhačovická Korunka, organizace chvalně známá na poli nejen charitativních akcí, zve totiž pod záštitou hráčů obou týmů nové dárce krve a kostní dřeně k tomu, aby pomohli dobré věci.

Ve zlínské nemocnici čekají na dárce z řad fanoušků ve středu 6. února, v uherskohradišťské o den později. Na obou akcích nebudou chybět zástupci obou týmů.

To už budou oba celky zpátky z Turecka, kam v pátek odlétají na herní soustředění.

Všichni čekají, že se u Středozemního moře umoudří počasí, zatím tam předvádí déšť doslova psí kusy a na vlastní kůži to zakusili třeba fotbalisté ostravského Baníku, což potvrzuje přímo z Beleku trenér Bohumil Páník. „Opravdu neuvěřitelné, jak se počasí spiklo, místní tvrdí, že nic podobného nepamatují,“ informoval Zlin.cz zkušený kouč.

Na Slovácko i Zlín snad čeká lepší počasí ale docela určitě kvalitní zahraniční soupeři.

Pak tedy následuje zajímavé akce spojená s darováním krve a kostní dřeně, nu a druhou únorovou sobotu už opravdu ostrý start do nového fotbalového roku.

Slovácko má co napravovat, byli to totiž Zlíňané, kteří koncem léta nečekaně hladce vyhráli na hřišti svého soupeře vysoko 4:0.

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x