Na Razule se pojede večerní skialpový závod

VELKÉ KARLOVICE - Ski areál Razula ve Velkých Karlovicích připravil na sobotu 26. ledna speciální akci pro zájemce, kteří si chtějí vyzkoušet skialpining. Tento sport, založený na zdolávání horských terénů na lyžích se speciální skluznicí a vázáním, se v poslední době těší čím dál větší popularitě, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Zájemci si budou moci během dne až do 17.30 hodin na sjezdovce Razula bezplatně otestovat skialpové vybavení Dynafit. Půjčovat se budou nejen lyže s vázáním, ale k vyzkoušení budou také boty a hole nebo speciální sportovní kompresí oblečení CEP.

Od 18.00 hodin se na sjezdovce Razula uskuteční skialpový hobby závod pro širokou veřejnost na trase dlouhé šest kilometrů s převýšením 600 metrů. „Podmínky pro lyžaře jsou ve Velkých Karlovicích stále výborné. Na sjezdovkách Ski areálu Razula je 80 centimetrů přírodního i technického sněhu, upraveny jsou také stopy pro běžkaře v údolí,“ konstatovala Žáčková.

Už za dva týdny, v sobotu 9. února, se ve Velkých Karlovicích uskuteční další sportovní akce – noční běžkařský závod na 15 kilometrů Noční stopa Valachy. Součástí budou i odpolední závody pro děti na kratší vzdálenosti.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x