Lidé mohou hlasovat pro kapelu, která vystoupí v rámci Zlín Film Festivalu

ZLÍN - Více než 60 amatérských kapel bojuje letos v soutěži, kterou vyhlásili organizátoři Zlín Film Festivalu. O tom, které tři z nich vystoupí ve festivalové koncertní zóně jako předkapela Mandrage, Mirai nebo Inekafe, může až do konce dubna rozhodovat veřejnost, serveru Zlin.cz to uvedla mluvčí festivalu Kateřina Martykánová.

Stejně jako v loňském roce mohou lidé posílat své hlasy jednotlivým kapelám a podílet se tak na podobě doprovodného programu v Koncertní zóně Enapo. „I letos mají návštěvníci festivalu možnost vybírat z pestré nabídky kapel z celé republiky. Jedná se o skupiny, které hrají různé žánry, od těch začínajících až po zkušené hudebníky, kteří spolu vystupují už řadu let,“ řekla výkonná ředitelka filmového festivalu Jarmila Záhorová.

Kromě výběru své oblíbené kapely mají hlasující možnost vyhrát i atraktivní ceny. „Ve hře jsou mobilní telefon, filmpasy a volné vstupenky do koncertní zóny,“ upřesnila Jarmila Záhorová.

Poslat hlas kapelám je možné prostřednictvím webu https://kapely.zlinfest.cz/hlasovani/, kde jsou profily a ukázky jednotlivých kapel. Hlasování je dvoukolové. Od 15. ledna a do 28. února mohou lidé vybírat ze všech kapel, které se registrovaly do soutěže o účinkování v koncertní zóně Zlín Film Festivalu. Ve druhém kole hlasování již budou volit pouze mezi deseti nejúspěšnějšími.

Tři kapely s nejvyšším počtem hlasů dostanou šanci odehrát samostatný koncert jako předskokan Mandrage, Mirai nebo Inekafe. Jedna z kapel navíc získá během festivalu titul Kapela 59. Zlín Film Festivalu.

Zlín Film Festival – Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež je nejstarší a největší filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jeho 59. ročník se uskuteční od 24. května do 1. června. Pořadatelem festivalu je společnost Filmfest.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x