Hradišťská nadace opět podpoří neziskový sektor

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Stejně jako v uplynulých letech i letos Nadace Synot podpoří neziskový sektor Zlínského kraje, a to především oblastí Valašska a Slovácka. Pomoc bude jako tradičně zacílena na sektor zdravotní a sociální, školství a zájmové činnosti, sportu a kultury, serveru Zlin.cz to sdělila mluvčí holdingu Synot Magda Pekařová.

„V letošním roce jsme se rozhodli přistoupit k organizační změně, která bude pro samotné žadatele komfortnější. Pomoc neziskovému sektoru tak bude probíhat formou jediného, ,multižánrového´ grantu, který bude společný pro všechny oblasti. Žadatelé tak nemusejí sledovat konkrétní termíny pro svou oblast. Pro všechny kategorie bude platit stejný termín uzávěrky žádostí, a tím je 30. 9. 2019. V následujícím měsíci – říjnu – pak dojde k vyhodnocení jednotlivých žádostí a následně budou žadatelé vyrozuměni o tom, zda jejich projekt bude podpořen. Žádosti budou přijímány pouze elektronicky nebo poštou na adresu Nadace Synot,“ vysvětlil zakladatel nadace, senátor a podnikatel Ivo Valenta.

V nejbližších dnech budou na webových stránkách nadace zveřejněny další informace, včetně formuláře pro jednotlivé žádosti. Ti žadatelé, kteří do sídla nadace zaslali své žádosti již dříve, nemusejí vyplňovat nové formuláře. Jejich stávající žádosti totiž budou do nového grantového programu automaticky zařazeny.

„Důvodem všech uvedených změn je fakt, že jsme chtěli grantový systém co nejvíce zjednodušit tak, aby zástupci neziskového sektoru nemuseli důsledně hlídat termíny, určené jednotlivým kategoriím,“ řekl senátor Valenta, který neziskový sektor Zlínského kraje podporuje dlouhodobě. „Činnosti všech osob, které se v neziskové sféře angažují a pomáhají tak například lidem se zdravotním postižením, seniorům, dětem, nebo například velkým dílem přispívají k udržení lidových tradic v našem kraji, si upřímně vážím,“ dodal.

Oprávněnými žadateli jsou tak, jak tomu bylo dosud, fyzické osoby, spolky a příspěvkové organizace. Naopak grant není určen samosprávám – tedy obcím a městům.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x