Díky mrazivým teplotám začalo v Kloboukách fungovat venkovní kluziště

VALAŠSKÉ KLOBOUKY - V řadě měst využívají mrazivé teploty k tomu, že vybrané asfaltové plochy proměňují v kluziště pod širým nebem. Na brusle nyní mohou vyrazit i lidé ve Valašských Kloboukách, server Zlin.cz o tom informovala mluvčí města Lenka Zvonková.

„Díky dostatečným mrazům se podařilo obnovit ledovou plochu pro bruslaře na asfaltovém hřišti pod valašskoklobouckým sídlištěm Palackého. Vodu sem přivezli místní dobrovolní hasiči v pozdních večerních hodinách a hned nastříkali podklad první vrstvou. Povrch ledu zacelili druhou vrstvou, kterou nanesli další den ráno,“ konstatovala Zvonková. Kluziště je volně přístupné a je osvětlené i ve večerních hodinách, veřejnost si tak může začít užívat bruslařských radovánek po celý den.

Venkovní kluziště jsou u veřejnosti velmi oblíbená. V uplynulém týdnu vytvořili ledovou plochu také na parkovišti u Městské sportovní haly v Otrokovicích. Díky rekonstrukci sportovní haly je nyní parkovací plocha ještě větší než v uplynulých letech. Část slouží stále pro parkování aut a část jako kluziště. „Kvalita povrchu vždy závisí na počasí. Pokud nebude sněžit a bude dostatečně mrznout, budeme ledovou plochu udržovat tak, aby byla kvalitní co nejdéle,“ uvedl jednatel otrokovického TEHOSu Tomáš Morys. I v Otrokovicích mohou lidé na kluzišti bruslit bez jakéhokoliv poplatku.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x