Prudký úder zimy. Kalamita jako hrom

ZLÍNSKÝ KRAJ - Celý Zlínský kraj se od pondělního rána rve s následky dalšího náporu sněžení. Veškerá dostupná technika silničářů je v terénu, přesto zatím vítězí velmi nepříjemné počasí.

„V ulici Zelinova ve Zlíně bouralo hned pět aut,“ informovala před devátou hodinou Monika Kozumplíková, mluvčí zlínské  Policie České republiky.

„Na mnoha místech kolabuje městská hromadná doprava, řidiči našich vozidel mají veliké problémy především v kopcovitém terénu,“ popsal situaci mluvčí DSZO Vojtěch Cekota.

Zpoždění byla značná, některé linky vůbec nevyjely, lidé nabírali více než hodinové zpoždění.

Všichni řidiči osobních i nákladních vozů si zažili prověrku svých schopností. V kopcích na Zlínsku, Uherskohradišťsku, Kroměřížsku i Vsetínsku stojí kamiony, cesta do zaměstnání se v první den pracovního týdne výrazně protahuje.

Na některých úsecích komplikuje stav vozovek i ledovka.

„Ve Starém Městě na Uherskohradišťsku skončil v příkopě kamion,“ informoval před polednem mluvčí krajských hasičů Roman Žemlička. Stejně podle jeho slov skončil i nákladní automobil v Brankách u Valašského Meziříčí. 

„U Liptálu je neprůjezdná silnice,“ sdělil dále mluvčí.

Velké problémy měli lidé přímo ve Zlíně, klouzalo to především ve výše položených čtvrtích na Letné, na Lazech či na Mladcové, maximálně obezřetní museli být hlavně starší lidé také na sídlišti Jižní Svahy.

Na odlehlejších místech v okolí Zlína či Vsetína se řada obyvatel samot vůbec nedostala do zaměstnání či do školy nebo k lékaři.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x