Kvůli sněhové nadílce byl ve Zlíně odložen i svoz odpadu

ZLÍN - Nasazení veškeré techniky, 50 lidí v terénu, spotřeba soli okolo 100 tun. Tak vypadalo pondělí z pohledu Technických služeb Zlín, serveru Zlin.cz to řekl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

Enormním nasazením se dařilo udržovat důležité komunikace sjízdné, na dalších pracovníci Technických služeb Zlín pracovali podle možností. Technické služby Zlín kvůli situaci nezajistili ani svoz komunálního odpadu.

Technické služby Zlín začaly komunikace chemicky ošetřovat ještě před začátkem sněžení, během rána pak vyjela veškerá technika – čtyři velké sypače, sedm menších, dva traktory s radlicemi a čtyři speciální vozy pro údržbu chodníků. „Prioritu mají hlavní tahy a trasy pro MHD, tedy například ulice K Jaroslavicím, Díly VI, Nerudova a Mostní, Středová či Slovenská. Desítky pracovníků pak ručně uklízely zastávky,“ shrnul radní pro dopravu Michal Čížek. O rozsahu pondělního zásahu vypovídá i toto číslo – celkové náklady budou kolem 300 000 korun.

Kvůli hustému sněžení se navíc v pondělí neuskutečnil svoz komunálního odpadu. „Vzhledem k omezené sjízdnosti komunikací bychom nemohli obsloužit všechna svozová místa, řidiče jsme navíc využili při zajišťování zimní údržby. Svoz tříděného odpadu bude probíhat v obvyklém režimu,“ vysvětlil Jakub Černoch, ředitel Technických služeb Zlín. Svoz z lokalit, které jsou běžně vyvážena v pondělí, se uskuteční v úterý, úměrně tomu se posunou i další termíny. Páteční svoz tak bude mimořádně zajištěn v sobotu.

Technické služby Zlín se v zimním období, trvajícím od začátku listopadu do konce března, starají o 265 kilometrů místních komunikací a 164 kilometrů chodníků a cyklostezek. Kromě toho musejí udržovat v pořádku točny MHD, přechody či parkovací plochy. Technické služby Zlín mají naskladněny i zásoby posypových materiálů. Konkrétně jde mimo jiné o 800 tun soli, 300 krychlových metrů směsi soli s pískem a dalších 100 krychlových metrů písku.

Komunikace a chodníky jsou rozděleny do čtyř kategorií podle priority. Ty nejdůležitější úseky musí být v pořádku do čtyř hodin, v druhém do 12 a ve třetím do 48 hodin. U těch ve čtvrté kategorii se následky sněžení odstraňují až to situace dovolí.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x