Hašení požáru stodoly komplikoval nedostatek vody a špatně přístupný terén

VELKÉ KARLOVICE - Zprávu o požáru stodoly na pasekách ve Velkých Karlovicích v místní části Jezerné přijali hasiči včera v 19.25 hodin. Požární poplach byl vyhlášen jednotce profesionálních hasičů ze Vsetína a jednotkám dobrovolných hasičů z Karolinky, Velkých Karlovic, Nového Hrozenkova, Halenkova a Podťatého.

K hořící stodole s přístřeškem se nejlépe dostaly technické terénní automobily dobrovolných hasičů. Ti následně zahájili hašení a ochlazování okolních navazujících staveb vysokotlakými proudy vody. Sedm automobilových cisteren ale zůstalo stát pod kopcem. Na místo požáru se seběhli i sousedé, kteří lopatami házeli sníh na hořící objekt. Když došla voda, házeli sníh i hasiči. I přes nepříznivé podmínky hasiči spolu se sousedskou výpomocí dostali kolem 20.06 hodin plameny pod kontrolu. Majitelé stavby ještě před příjezdem hasičů stačili vypustit stádo ovcí.

Velitel zásahu si nechal povolat lehký terénní speciál se 4 metry kubickými vody, který vyjel až k místu požáru. V jízdě do svahu mu pomohl traktor.

Na místo požáru se dostavila Policie České republiky a vyšetřovatel hasičů. Starosta obce Velké Karlovice pro zasahující přivezl občerstvení a teplý čaj.

Na požární stanici Vsetín byla svolána záloha složená z 2 příslušníků na doplnění požadovaného minimálního stavu.

Požár byl zlikvidován v 22.05 hodin. Během hasebních prací nedošlo k zranění osob.

29. 1. 2019, 7.00 hodin

Majitel stodoly vyšetřovateli sdělil, že část stodoly byla vytápěna, protože zde byl uložený kvas. Vyšetřovatel ohledáním místa požáru zjistil, že v komíně je zazděný dřevěný trám, který byl určen jako příčina vzniku požáru.

Škoda způsobená požárem byla vyčíslena v předběžné výši 400 000 korun.

Sousedskou výpomocí a následným zásahem byly uchráněny hodnoty v předběžné výši 2 miliony korun.

Fotogalerie

run_function(‚hash‘,’fotogalerie-zlin-cz-list‘,’162856′,’global $wc;$wc=array();$pom=stripslashes(‚2238‘); $wc[‚id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$pom=stripslashes(‚162856‘); $wc[‚unique_id‘]=(($GLOBALS[‚interpret‘]->is_serialized($pom))? unserialize($pom):$pom);$wc[‚function_id‘]=’fotogalerie-zlin-cz-list‘;‘,’a:0:{}‘); ?>

 

Zobrazit fotogalerii >>

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x