Uklízečka obrala v domově seniory o peníze

UHERSKÉ HRADIŠTĚ - Až dvouleté vězení hrozí mladé ženě (20), která pracovala jako uklízečka v domově pro seniory v obci na Uherskohradišťsku. Během úklidu okradla tři klienty domova o jejich peníze, serveru Zlin.cz to řekla policejní mluvčí Milena Šabatová.

V prosinci loňského roku žena pracovala jako uklízečka v domově pro seniory v obci na Uherskohradišťsku. Jenže se dostala do finančních potíží. Protože se jako uklízečka pohybovala v pokojích seniorů a několikrát viděla, kam si schovávají peníze, rozhodla se svoji tíživou situaci vyřešit krádeží. Vytipovala si dvě ženy a jednoho muže.

„Poté, co odešli na večeři, jala se mladá žena uklízet jejich pokoje. Vždy si přivřela dveře, aby do místnosti nebylo vidět. Následně jim z uschovaných obálek vzala finanční hotovost s tím, že si senioři stejně nebudou pamatovat, kolika penězi disponují. Jenže to se spletla,“ konstatovala Šabatová.

Všichni tři okradení po několika dnech své zjištění oznámili jak vedení domu, tak i policii. Podezření padlo na mladou ženu, která se k činu ihned přiznala. Vypověděla, že nějaké peníze použila na uhrazení svého dluhu a zbytek utratila za vánoční dárky. Jak rychle částku 44 tisíc korun nabyla, tak rychle ji i pozbyla. Nejenže musí okradeným vše do koruny vrátit, ale navíc jí hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x