Soutěž Hejbni s elektrem mohou obyvatelé Zlína podpořit už jen do konce března

ZLÍN - Do konce března mohou obyvatelé Zlína podpořit účast města Zlína v soutěži Hejbni s elektrem pro lepší život. Odevzdáním nepotřebného elektrozařízení do sběrného dvora aktivně přispějí k ochraně životního prostředí a zároveň posílí šanci na jednu z finančních výher pro město, serveru Zlin.cz to uvedl mluvčí magistrátu Zdeněk Dvořák.

„První tři města v kategoriích podle počtu obyvatel získají odměny ve výši 60, 40 a 25 tisíc korun. Vítězné město v kategorii s názvem Skokan roku bude odměněno 50 tisíci,“ sdělila vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství zlínského magistrátu Vladimíra Pavlovová.

Město Zlín soutěží spolu s dalšími 24 městy o co největší množství elektrospotřebičů odevzdaných prostřednictvím sběrných dvorů. Kritériem hodnocení je hmotnost zpětně odevzdaného elektrozařízení přepočtená na jednoho obyvatele města.

„Až dosud odevzdali obyvatelé statutárních měst do našeho systému celkem 2 701 tun elektrozařízení, což je o asi 100 tun více, než bylo odevzdáno za stejné časové období v roce 2017,“ uvedl za Elektrowin Tomáš Kirbs.

První ročník soutěže Hejbni s elektrem pro lepší život byl zahájen 1. dubna 2018 a bude ukončen k  31. březnu 2019. Soutěž pro statutární města v České republice vyhlásil kolektivní systém pro zpětný odběr, oddělený sběr, zpracování, využití a odstranění elektrozařízení a elektroodpadu Elektrowin. Společnost není založena za účelem zisku, jejími akcionáři jsou přední výrobci velkých a malých spotřebičů. Funguje od roku 2005.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x