Aby pomohli seniorce, museli strážníci do bytu oknem

ZLÍN - Další zákrok, při němž se dostalo včasné pomoci důchodkyni v nouzi, si připsala Městská policie Zlín ve středu 30. ledna 2019. Velkou zásluhu na dobrém konci této události mají také sousedé téměř devadesátileté ženy, kteří strážníky přivolali, uvedl jejich mluvčí Pavel Janík.

Chvíli po jedenácté dopoledne přijalo stálé operační centrum na tísňové lince 156 oznámení od muže z bytového domu na sídlišti Jižní Svahy. Ten si všiml, že u vstupních dveří jejího bytu stojí už druhý den na stejném místě nevyzvednutý jídlonosič. Vzhledem k věku sousedky měl muž obavu o její zdraví a život.

O šest minut později na místo dorazila hlídka MP Zlín z místního okrsku. Strážníci se pokusili ženu kontaktovat, ale na zvonění a klepání zaslechli zpoza dveří jen slabé volání.

„Bylo tak jasné, že se obyvatelka bytu nachází uvnitř, ale nejspíš nemůže dojít ke dveřím a tyto otevřít,“ vysvětlil Janík. Na místo byla proto přivolána zdravotnická záchranná služba a hlídka Útvaru operativního zásahu MP Zlín.

„Strážníci vycvičení pro práci ve výškách se poté dostali na balkón ohrožené ženy a podařilo se jim otevřít okno. Po vstupu do bytu nalezli nebohou seniorku v místnosti s toaletou, kde ležela na podlaze a stěžovala si na bolest zad a nohou,“ popsal policista.

Zdravotníci pak převezli paní k dalšímu vyšetření do krajské nemocnice.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x