Strážníci vysvobodili dítě ze zamčeného auta

ZLÍN – Pomoct dítěti sedícímu v nastartovaném, ale zamčeném autě museli až zlínští městští strážníci. Jejich mluvčí Pavel Janík to popsal serveru Zlin.cz.

Ve svízelné situaci se ocitla před pár dny 33letá žena ze Zlína, která chtěla ráno odvézt své dítě do mateřské školy. Když přišla ke svému zaparkovanému vozidlu, které bylo potřeba očistit od námrazy a ledu, usadila do sedačky svého patnáctiměsíčního syna a automobil nastartovala. Společně se starším dítětem pak zůstala venku a čistila skla vozu.

Jenže během toho se automobil sám zamknul a nejmladší dítě zůstalo pevně připoutané v dětské sedačce uvnitř. Žena proto zavolala na tísňovou linku a během pár minut byla u ní hlídka městských strážníků.

„Nešťastná řidička se šla poté podívat domů pro náhradní klíče, ale ty měl u sebe pravděpodobně její manžel. Toho však nebylo možno zkontaktovat, protože i mobilní telefon zůstal uvnitř zamčeného auta a telefonní číslo si dotyčná nedokázala vybavit,“ vylíčil nepříjemné chvíle policista.

Protože batole uvnitř vozu usedavě plakalo, bylo potřeba věc řešit ihned. Strážníci proto po dohodě s majitelkou rozbili boční okénko a vozidlo jí zpřístupnili.

Podobná událost se ve Zlíně odehrála také v červnu loňského roku. Tehdy u zamčeného automobilu zasahovali mladí hasiči z Drnovic, kteří náhodně projížděli kolem místa události.

 

×

Přehled denních zpráv na Váš e-mail

Odebírat novinky
x